Elegancki komplet do gry w backgammon

0
(0)

Elegancki komplet do gry w backgammon

Backgammon to ponadczasowa gra, która królowała już w czasach starożytnych. Jej niecodzienny wygląd i wyjątkowe zasady oczarowały wiele pokoleń. Do tej pory ludzi fascynują unikalne strategie i zagrania, które pozwalają przejść rozgrywkę zwycięsko. Nazwa backgammon pochodzi od około angielskiego słowa gamen oznaczającego grę. Inną nazwą, która często używana jest w środowisku miłośników gry jest Tryktrak lub Nardy. Gra w backgammon oprócz wyjątkowych zagrań i strategii posiada też niezwykły design. Komplet do gry w backgammon powinien wyglądać elegancko i gustownie. Bogata oferta sklepu Luxury Products umożliwia wybór luksusowych kompletów do gry w backgammon, pochodzących od światowych, eleganckich producentów.

Zasady gry w backgammon

Nazwa back gammon nawiązuje do zasad gry, backgammon oznacza rozgrywkę od tyłu, która wskazuje na cofnięcie się pionami do miejsca początkowego. Zasady gry w tryktrak chociaż na pierwszy rzut oka są niejasne, w rzeczywistości stają się klarowne i przejrzyste. Backgammon zostało stworzone z myślą o rywalizacji dwóch osób. Zadaniem obu graczy jest doprowadzenie wszystkich pionów na przeciwną stronę planszy. Do dyspozycji rywali jest 30 pionków, z czego podzielone są one równo między nimi – 15 w kolorze białym oraz 15 w kolorze czarnym. Plansza ponumerowana jest cyframi od 1 do 24. 

Gracz, który korzysta z pionków czarnych zawsze obiera kierunek od pola numer 1 do 24, osoba poruszająca się figurami białymi przesuwa się odwrotnie, od pola 24 do pola numer 1. Przechodząc do samej rozgrywki, każda akcja rozpoczyna się jednym rzutem dwoma kośćmi. Wynik każdej z nich decyduje o tym, o ile przesunięte zostaną dwie wybrane przez gracza figury. Jeśli zależy nam na przesunięciu tylko jednego piona, to ilość wyrzuconych wartości sumujemy. W backgammon istnieje również reguła „dubla”, oznacza ona możliwość wykonania czterech ruchów pionami o liczbę trafionych oczek w momencie powtórzenia się wartości na dwóch kostkach. Przesuwanie figur polega na ustawianiu ich na polu, który nie został jeszcze zajęty przez co najmniej dwa piony przeciwnika. Istnieje możliwość zbicia figury rywala poprzez ustawienie swojego pionka w polu z pojedynczym pionkiem drugiej osoby. Wtedy zbita figura wraca na sam początek i od nowa rozpoczyna drogę do mety.

Wygrywa ta osoba, która jako ostatnia ustawi wszystkie pionki na pięciu ostatnich polach planszy oraz wyrzuci liczbę oczek pozwalającej jej usunąć figury z pól. Elegancki komplet do gry w backgammon, wprowadza graczy w wyjątkowy klimat, pełen rywalizacji i zwycięstw.

gustowny i elegancki komplet do gry w backgammon
bialy i elegancki komplet do gry w backgammon blog
szykowny i elegancki komplet do gry w backgammon

Komu elegancki komplet do gry w backgammon?

Tryktrak to wyjątkowa gra planszowa, która wykorzystując jedynie piony i plansze stwarza pole do popisu na długie godziny. Największa rywalizacja odbywa się więc w głowie. Mądre zagrania i przemyślane strategie odbywają się w umysłach zawodników. Elegancki komplet do gry w backgammon, to doskonały pomysł na prezent dla każdego miłośnika gier planszowych. Zestaw ten przypadnie do gustu osobom grającym w szachy, wymyślanie zwycięskich ruchów to dla nich czysta przyjemność ! Sprawdzi się on równie doskonale na prezent dla męża, taty lub dziadka zwłaszcza, jeśli siedzenie na wygodnej kanapie jest ich ulubioną formą wypoczynku. Elegancki komplet do gry w backgammon może urozmaicić im ten czas.

Luksusowy zestaw do gry w tryktrak może okazać idealnym upominkiem dla pary małżeńskiej. Jeśli wiesz, że pasjonuje ich wspólne spędzanie czasu przy grach planszowych, to wybór klasycznego kompletu backgammon będzie dla nich doskonałym prezentem. Luksusowe zestawy do gry w tryktrak zebrane są w bogatej ofercie sklepu Luxury Products. Luxury Products szczyci się przekazywaniem szczerej definicji luksusu, co więcej, zawiera je w swoim niezwykłym asortymencie.

ekskluzywny i elegancki komplet do gry w backgammon
szykowny i elegancki komplet do gry w backgammon blog
swietny i elegancki komplet do gry w backgammon
ekskluzywny i elegancki komplet do gry w backgammon blog

Na jaką okazję zestaw do gry w tryktrak?

Luksusowy zestaw do gry w backgammon będzie doskonałym pomysłem na prezent urodzinowy i imieninowy. Podarowanie jubilatowi eleganckiego kompletu zapewni mu doskonałą zabawę na długie godziny. Propozycja ta, sprawdzi się równie dobrze jako podarunek dla nowożeńców lub prezent z okazji rocznicy ślubu. Wyjątkowa gra planszowa to prezent, który wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Może okazać się świetną i sentymentalną pamiątką dla przyjaciela, szefa czy współpracownika z okazji zakończenia pewnego etapu w życiu. Eleganckie prezenty są doskonałym pomysłem dla bliskim w okresie świątecznym. Zimowe wieczory przy wyjątkowej rozgrywce w tryktrak szybko stają się przytulne i klimatyczne. Warto w ciągu dnia dać sobie chwilę na odpoczynek pośród luksusowych i eleganckich przedmiotów.

wspanialy i elegancki komplet do gry w backgammon blog
gustowny i elegancki komplet do gry w backgammon blog
swietny i elegancki komplet do gry w backgammon blog
wspanialy i elegancki komplet do gry w backgammon
elegancki komplet do gry w backgammon blog

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

One thought on “Elegancki komplet do gry w backgammon

Comments are closed.