Jakie mamy rodzaje srebrnych łyżeczek?

5
(1)

Łyżeczka to jeden z najważniejszych elementów zastawy stołowej. W zależności od rodzaju używamy jej podczas śniadania, obiadu, kolacji, jak i podwieczorka. Poza funkcją praktyczną, pełni również rolę dekoracyjną, zdobiąc nasze stoły. Jest niezbędnym wyposażeniem w każdym domu, jak i restauracji, a jej odpowiedni wybór to kluczowe zadanie. Poniżej dokładnie opiszemy, jakie mamy rodzaje srebrnych łyżeczek.

Sztućce wykonane ze srebra łączą w sobie klasę, elegancję, a co najważniejsze wysoką jakość. Są produktami z górnej półki, które idealnie nadają się na luksusowe stoły – wytworne przyjęcia lub uroczyste obiady. Dzięki nim każdy posiłek wywołuje wiele pozytywnych emocji.

Zestaw srebrnych sztućców – sposób na elegancką jadalnie

Sztućce wykonane ze srebra to synonim klasy i luksusu, dlatego bardzo często goszczą w ekskluzywnych domach i mieszkaniach. Są sposobem na elegancką jadalnię, jak i wystawne przyjęcie w gronie najbliższej rodziny lub współpracowników. To wyroby, które wiele oferują, a mało wymagają, dzięki czemu są tak lubiane i chętnie wykorzystywane nie tylko do użytku okazjonalnego.

Zestaw srebrnych sztućców potrafi urozmaicić każdy stół, czyniąc go bardziej subtelnym i eleganckim. Ponadto jest w stanie zadbać o dobrą atmosferę podczas spożywania posiłków.

Zalety sztućców ze srebra

Srebrne sztućce są znane i uwielbiane od pokoleń. A to wszystko, dzięki temu, że posiadają mnóstwo różnych zalet. Pierwszą i najbardziej zauważalną jest ich cudowny wygląd – zachwycają niesamowitą elegancją i wytwornością. Kolejnym atutem jest wysoka trwałość i odporność na korozję, co gwarantuje wieloletnią żywotność oraz użytkowość przez długie lata.

Ponadto sztućce wykonane ze srebra posiadają właściwości antybakteryjne, odkażające i przeciwwirusowe. Dawniej uważano je za pewnego rodzaju antybiotyk, na który było stać tylko bogatych ludzi.

Czy srebrne łyżeczki są zdrowe?

Oczywiście, że tak, a mogą ich używać, zarówno dorośli, jak i dzieci. Co, więcej regularne spożywanie posiłków przy pomocy sztućców wykonanych ze srebra pozytywnie wpływa na organizm. Zatem warto nimi wyposażyć swoją kuchnię i korzystać z nich, jak najczęściej, a nie tylko od święta. Sztućce wykonane ze srebra dbają nie tylko o smak potraw, ale i również wygląd całego stołu. Dzięki nim można miło rozpocząć, jak i dobrze zakończyć swój dzień.

Jakie mamy rodzaje srebrnych łyżeczek?

Łyżka obiadowa – ma standardowe wymiary i służy do podawania dań głównych, czyli zup, sosów oraz ryżu.

Łyżeczka do kawy – jak sama nazwa wskazuje jest ona przeznaczona do kawy. Ma mniejsze wymiary, niż łyżka obiadowa.

Łyżeczka do herbaty – ma takie same wymiary, jak łyżeczka do kawy i używa się jej podczas picia herbaty

Łyżeczka do lodów – wygląda nieco inaczej, niż dwie poprzednie łyżeczki – może być dłuższa lub krótsza. Stosuje się ją podczas serwowania lodów.

Poza wyżej wspomnianymi rodzajami łyżeczek wyróżnia się także łyżeczki:

  • do sałaty,
  • dla dzieci,
  • do sera,
  • do cukru,
  • do kremu,
  • do sałatek,
  • do przystawek.

Łyżeczki ze srebra – najlepsze próby

Najpopularniejsze srebrne łyżeczki są produkowane z próby srebra 925 i 800. A oznacza to, że zawierają 92,5 i 80 procent czystego srebra. Charakteryzuje je nie tylko perfekcyjna prezentacja, ale i również wysoka trwałość. Sztućce obu tych prób świetnie sprawdzą się do użytku podczas specjalnych okazji, jednak nie tylko. Ich wybór to strzał w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli cenisz sobie klasę i prestiż.

Srebrne sztućce – polecani producenci

Dla osób, które szukają wysokiej jakości sztućców ze srebra polecamy produkty takich marek, jak Arthur Price, Zaramella Argenti, Hefra, a także Schiavon. Wszystkie z nich są tworzone z ogromną dokładnością i dbałością o najmniejsze detale. Poza wspaniałą estetyką, urzekają także doskonałą użytkowością. Stosowanie ich podczas spożywania posiłków to czysta przyjemność, której musi doświadczyć każdy. Srebrne sztućce to najlepszy wybór.

Jak dbać o srebrne łyżki?

Mimo, że łyżki ze srebra nie są, aż tak bardzo wymagające to i tak trzeba o nie odpowiednio dbać. Pierwszą i najważniejszą zasadą jest to, aby dokładnie je czyścić po każdym posiłku. Oczywiście mycie w zmywarce nie wchodzi tutaj w grę, gdyż może ona je uszkodzić. Zaleca się, aby czyścić je ręcznie, używając do tego delikatnych środków czyszczących.

Poza właściwą pielęgnacją, ważne jest również odpowiednie przechowywanie. Sztućce wykonane ze srebra muszą znajdować się w suchym miejscu, aby nie miały styczności z wilgocią, która ma na nie niekorzystny wpływ.

Gdzie kupić wysokiej jakości łyżeczki?

Najpiękniejsze i wysoce trwałe łyżeczki, można kupić w sklepie Luxury Products, gdzie ich wybór jest naprawdę bardzo szeroki. Są tam dostępne produkty od najlepszych producentów, którzy działają na rynku już od lat. Oczywiście w sklepie można znaleźć wszystkie rodzaje wyżej wspomnianych łyżeczek, jak i wiele innych produktów do domu i biura. Srebrne łyżeczki to świetny pomysł na prezent dla fana gotowania, ale nie tylko.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

2 thoughts on “Jakie mamy rodzaje srebrnych łyżeczek?

Comments are closed.