Co na prezent dla miłośniczki koni?

5
(1)

Pasja do koni to styl życia. Niejednokrotnie potocznie zwane “koniarstwo” przekłada się na potrzebę otaczania się drobiazgami z motywem przewodnim koni. Urodziny czy rocznica ślubu są idealną okazją do obdarowania ukochanej kobiety drobiazgiem inspirowanym jej ukochanym zwierzęciem. Wiele osób zastanawia się, co na prezent dla miłośniczki koni?

Pasja niejedno ma imię

Brelok na prezent dla miłośniczki koni

Jazda konna, hodowla koni czy po prostu zamiłowanie do tych zwierząt często nie jest jedynie hobby, a staje się filozofią czy sposobem na życie. Osobom o takich preferencjach nietrudno sprawić przyjemność. Chcąc obdarować kobietę kochającą konie drobiazgiem, który skradnie jej serce, warto pomyśleć o przedmiotach inspirowanych tymi zwierzętami czy sportami jeździeckimi. Prezenty można wręczać bez okazji lub w dniu urodzin, imienin, rocznic. Gdy zastanawiamy się, co na prezent dla miłośniczki koni, warto zwrócić uwagę na breloki czy wsporniki do książek. Wykonane z metali szlachetnych, takich jak srebro, czy łączące drewno z metalem, wyglądają stylowo i z pewnością sprawią obdarowanej kobiecie ogromną radość.

Wsporniki do książek z motywem koni

Ciekawym prezentem są także figury dekoracyjne, idealnie prezentujące się w gabinecie czy salonie. Z motywem galopujących koni lub rydwanów, srebrna lub pozłacane, przyciągają oko formą, stylem i klasą. Szczególną uwagę w przypadku figur przyciąga dynamika, z jaką ukazane są zwierzęta, w ruchu, z rozwianą grzywą. Misternie wykonane są idealnym wyborem, gdy zastanawiamy się, co na prezent dla miłośniczki koni. Eleganckie prezenty dla miłośniczki koni znaleźć można w naszym sklepie Luxury Products.

Praktyczna strona prezentów – przydatne podarki dla miłośniczki koni

Podarki mogą być jednocześnie piękne i praktyczne, dlatego zastanawiając się co na prezent dla miłośniczki koni, warto rozważyć drobiazgi mające zastosowanie w życiu codziennym. W tym przypadku warto rozważyć obdarowanie kobiety zegarem, lampą, paterą czy wazonem. Przydatne podarki nigdy nie odchodzą w niepamięć, przypominają o sobie i o osobie, która włożyła wysiłek w dobranie idealnego prezentu za każdym razem, gdy przychodzi chwila ich użycia. 

Jednym z częstszych wyborów jest właśnie zegar z motywem konia. Ceramiczny lub srebrny, sprawi radość każdej kobiecie. Ciekawym wyborem jest właśnie ceramika. Biały koń podrywający się na tylne nogi, dynamicznie uniesiony z pozłacaną grzywą i motywami florystycznymi z wpasowanym w kompozycję zegarem zachwyci każdą miłośniczkę koni i idealnie wpasuje się do jasnych, klasycznie zaaranżowanych wnętrz pokoju dziennego czy salonu. 

Zegar z motywem konia

Kolejną inspiracją dla osób rozważających, co sprawdzi się, gdy rozważamy, co na prezent dla miłośniczki koni, może być kryształowa patera lub wazon. Kryształ sam w sobie jest materiałem budzącym zachwyt. Misterne cięcia i szlifowania powierzchni szkła sprawiają, że gdy padnie na niego słońce, rozświetla przestrzeń feerią barw. Rozszczepienie promieni słonecznych powoduje, że migoczące refleksy potrafią zalać całą przestrzeń salonu czy jadalni. Patera czy wazon wykonane z kryształu, ze stylowymi zdobieniami ze złota i motywem koni zachwycą każdą miłośniczkę tych zwierząt. Taki prezent sprawia, że przy każdej okazji, gdy obdarowana osoba dostanie bukiet kwiatów, czy postanowi wyeksponować owoce, przypomni sobie o niezwykłej chwili, gdy otrzymała tak niezwykły, piękny, a jednocześnie praktyczny prezent.

Lampa na prezent dla miłośniczki koni

Podobnie doskonale w przypadku rozważania kwestii: co na prezent dla miłośniczki koni sprawdzi się lampa z podstawką w kształcie konia. Jest to prezent wprost idealnie pasujący do salonów czy do aranżacji wygodnego i przytulnego miejsca do czytania. Jesienne wieczory spędzone na lekturze przy subtelnym świetle lampy z podstawką w kształcie ulubionego zwierzęcia to plan na doskonały, relaksujący czas z książką.

Inne luksusowe dekoracje do domu znaleźć można w naszym sklepie.

Co na prezent dla miłośniczki koni – podarek z nutką historii

Konie towarzyszyły ludziom od zarania dziejów. Wykorzystywane w celach transportu czy bojowych, stanowią jedno z najważniejszych i najcenniejszych zwierząt w historii i kulturze. Gdy przychodzi ważna chwila w życiu kobiety i darząc ją szacunkiem i uczuciem, rozważamy co na prezent dla miłośniczki koni, z pomocą przychodzą podarki inspirowane historią. Motyw rydwany czy rikszy w statuetkach przedstawiających konie to bardzo częsty, a zarazem elegancki i stylowy, klasyczny motyw przedstawiania tych zwierząt. W przypadku gdy miłośniczka tych zwierząt jest zarazem pasjonatką historii lub klasyki, taki prezent sprawdzi się idealnie. 

Statuetka rydwan dla miłośniczki koni

Przedstawiania rikszy czy rydwanu zaprzęgniętego w konie cechuje niezwykły dynamizm. Jeden lub kilka zwierząt ukazanych jest zazwyczaj w bardzo dynamiczny sposób, w galopie, z rozwianymi grzywami, z postacią rzymskiego żołnierza próbującego okiełznać siłę i energię zaprzęgniętych koni. Od tego typu posągów bije zazwyczaj siła i energia. Statuetki wykonane ze srebra lub mosiądzu, żywicy ozdobią każdą przestrzeń. Nawiązania do historii antycznego Rzymu dodają klasycznego i historycznego wymiaru i pasują perfekcyjnie do klasycznie urządzonego salonu czy gabinetu.b Ciekawie prezentują się także figurki z porcelany, niekoniecznie jedynie z motywem koni.

Statuetka – rydwan

Obraz przedstawiający konie

Jednym z najpopularniejszych motywów w malarstwie są konie. Przedstawiane w galopie, podczas walk, na łąkach stanowią jedno z najbardziej inspirujących dla malarzy zwierząt. 

Polski malarz, Juliusz Kossak zajmował się całe swoje artystyczne życie malowaniem i przedstawianiem koni w różnych sytuacjach. Do dziś jest to inspirujący motyw obecny także w malarstwie współczesnym. W sytuacji, gdy zastanawiamy się, co na prezent dla miłośniczki koni, z pomocą przychodzi chyba jeden z najbardziej tradycyjnych podarunków, czyli obraz. Współczesne malarstwo także chętnie podejmuje ten temat. Dostępne są zarówno prace nawiązujące do ważnej roli zwierzęcia w historii i przedstawiające rzymskie rydwany, jak i obrazy nieco bardziej współczesne.

Konie galopujące w wodzie ukazane w formie płaskorzeźby w pięknej, ozdobnej ramie zachwycą każdą miłośniczkę tych zwierząt. Taki obraz ma w sobie zarówno energię jak i nutkę romantyzmu, dlatego obdarowana nim kobieta poczuje się jednocześnie silna i bezpieczna.

Co na prezent dla miłośniczki koni?

Tego typu prace w pięknych ramach idealnie dopełniają przestrzeń salonu, jadalni czy sypialni, nadając zaaranżowanej przestrzeni charakteru. Często to właśnie obrazy są tym, co jako pierwszy przyciąga wzrok w przestrzeni, w której są wyeksponowane.

Obrazy dla miłośniczki koni to idealny prezent, szeroki wybór pięknych prac w gustownych ramach znajdą Państwo w naszym sklepie Luxury Products.

Prezent dla miłośniczki koni powinien być spersonalizowany i dobrany do charakteru, preferencji i gustu obdarowanej osoby. Podarek z okazji urodzin czy rocznicy, lub po prostu z chęci sprawienia przyjemności drugiej osobie to nie tylko przedmiot, a chwila przepełniona zachwytem i radością, którą konkretny przedmiot symbolizuje i przypomina przez lata.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

3 thoughts on “Co na prezent dla miłośniczki koni?

Comments are closed.