Drogie pióra – prezent dla kolekcjonera

5
(1)

Jedni kolekcjonują porcelanę, inni drogie alkohole, a jeszcze inni ekskluzywne pióra. Co takiego mają w sobie luksusowe pióra wieczne i kulkowe? Choć odpowiedź może nie nasuwać się od razu, to drogie pióra bardzo różnią się od zwykłego długopisu za złotówkę. Różnice wynikają nie tylko z designu, jakości wykonania i materiałów, lecz z komfortu pisania. Drogie pióra – prezent dla kolekcjonera to prosty sposób na uszczęśliwienie osoby, która ceni pismo ręczne, kaligrafię, posiada piękne pióra i wciąż szuka pereł na rynku.

Jak wybrać pióro dla kolekcjonera? I dlaczego warto podarować ekskluzywne pióro?

Drogie pióra – prezent dla kolekcjonera

Sztuka pięknego pisania – kaligrafia ma setki lat. Podstawą oryginalnego i estetycznego pisma jest dobre pióro. Każdy, kto choć raz trzymał je w dłoni i sunął nim po kartce papieru, przekonał się, że jest to znacznie bardziej komfortowe, dłoń nie męczy się szybko, a znaki na kartce są bardziej estetyczne. Wręcz już samo pisanie drogim piórem zobowiązuje do przyłożenia się do tej czynności, a dzięki lekkości pisania jest ona po prostu przyjemnością.

Drogie, ekskluzywne pióra wieczne są kolekcjonowane przez osoby, które cenią wysoką jakość życia, osiągnęły zawodowy i społeczny sukces. Doskonale wiedzą, że to detale, takie właśnie jak pióro, wpływają na tworzenie pozytywnego wizerunku marki. Bo podkreślają pozycję społeczną, są eleganckim i nieco ekstrawaganckim dodatkiem na biurku. Podarowanie kolekcjonerowi luksusowego pióra zawsze będzie trafionym prezentem. W tym przypadku nie ma ryzyka nietrafienia w gust smakowy (jak np. gdy podarujesz alkohol), w gust estetyczny (dając obraz, rzeźbę) bądź w ogóle w upodobania. Klasyczne, drogie pióro doceni każdy kolekcjoner.

Na jaką okazję podarować ekskluzywne pióro?

Zastanawiasz się, co podarować promotorowi po obronie magisterki? Co kupić ukochanej osobie, gdy otrzymała awans bądź ukończyła kolejny etap edukacji? Jaki prezent kupić dla szefa na 10., 20. bądź inną rocznicę działalności firmy? Co kupić mężowi, który ma wszystko? Odpowiedzią jest ekskluzywne i eleganckie pióro.

Drogie pióro wykonane jest z najlepszych materiałów, jak tytan, mosiądz, złoto, srebro, drzewo sekwoi, drzewo kokosowe. Dlatego jest idealnym prezentem dla miłośników ręcznego pisma. Dla kolekcjonerów i dla osób, które cenią piękne i drogie dodatki na biurku – być może to pióro będzie początkiem ich kolekcji.

Eleganckie i drogie pióro jest uniwersalnym pomysłem na prezent na różne okazje: w podziękowaniu, na rocznicę firmy dla szefa, dla bliskiej osoby na urodziny, imieniny i bez okazji, gdy chcesz sprawić komuś przyjemność.

Dlaczego warto podarować drogie pióro?

Może się wydawać, że nie ma znaczenia, czym piszemy… jednak różnica jest ogromna. W przypadku piór, do wyboru są różne wielkości stalówek, co poprawia komfort pisania, a dłoń nie męczy się podczas długich minut przenoszenia myśli na papier. Drogie pióra są wieczne albo prawie wieczne. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, trwałych, odpornych na różne sytuacje towarzyszą przez kolejne lata życia. Zawsze są gotowe do pracy, wystarczy tylko zadbać o atrament do napełnienia tłoczka w przypadku piór wiecznych bądź naboje przy kulkowych. Dlatego są świetnym pomysłem, jeśli nie wiesz co kupić w prezencie na biurko.

Trwałość drogich piór przekłada się na ich ekologiczność. A dla kolekcjonera już zawsze będą sentymentalną pamiątką utożsamianą z osobą, która podarowała pióro. Poza tym taki prezent może inspirować do pisania.

Luksusowe pióra na prezent dla kolekcjonerów – inspiracje

Drogie pióra – prezent dla kolekcjonera zapakowane są w ekskluzywne opakowania. Gotowe, by wręczyć. Oferowane są również pióra w zestawach, pióra do kaligrafii. Dostępne są w różnych stylach, zatem dopasujesz jego design do upodobań kolekcjonera. Poniżej kilka oryginalnych inspiracji.

Stylowe pióro z konwerterem i atramentem to gotowy zestaw podarunkowy od włoskiej marki Legatoria Koine. Dla osoby pełniącej ważną funkcję, dla szefa, prezesa, dla osób u władzy. Pełne elegancji pióro zachwyca metalowymi zdobieniami na czarnym tle.

Nowoczesne, designerskie pióro wieczne od  japońskiej marki Platinum to kolejna propozycja na ekskluzywny podarunek. Na uwagę zasługuje przede wszystkim stalówka wykonana ze złota.

Kolejna propozycja na prezent dla kolekcjonera to oryginalne, nowoczesne białe pióro kulkowe od dobrze znanej marki Graf von Faber-Castell. Zachwyca elegancją i nowoczesnym designem.

Dla kolekcjonerów, którzy lubią wyrafinowane i bogato zdobione pióra, odpowiednim podarunkiem może być pióro kulkowe tureckiej marki Scrikss. Klasyczne czarne pióro zostało pokryte złotymi zdobieniami. Będzie przyciągać uwagę w przyborniku na biurku.

U miłośnika kaligrafii zachwyt może wzbudzić tradycyjne pióro z kałamarzem. Dostępne w różnych kolorach pióra będą oryginalnym elementem kolekcji.

Pióro wieczne i kulkowe, luksusowe, designerskie i drogie, zawsze jest trafionym prezentem dla kolekcjonera. I ozdobą kolekcji oraz biurka.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1