Gdzie kupić bransoletki z brylantami dla kobiety?

0
(0)

Bransoletki z brylantami cieszą się nieustanną popularnością wśród wielbicielek kamieni szlachetnych. A kto oglądał film „Mężczyźni wolą blondynki” doskonale pamięta, jak Marlin Monroe śpiewała w nim, że „daimonts are a girl’s best friend”. Warto przypomnieć też, pewną hinduską legendę, która mówi, że diament powstał z pięciu elementów z których składa się świat. Są nimi woda, ziemia, powietrze, niebo i energia. Dlatego ma niezwykłą moc i właściwości.

jaka bransoleta z brylantami

Diamenty odsyłają negatywne energie do nadawcy i dodają odwagi. Wzmacniają cierpliwość oraz pobudzają kreatywność. Osobom noszącym te piękne kamienie, przynoszą szczęście w każdej dziedzinie życia. Zapewniają długowieczność i sukces. Są szczególnie polecane artystom, muzykom, aktorom czy piosenkarzom w rozbudzaniu zmysłu artystycznego.

Diament a brylant – jaka jest między nimi różnica?

Diament powstaje przez miliony lat w ziemi z krystalicznych cząstek węgla, na które oddziałuje wysokie ciśnienie i wysoka temperatura. Do dziś sporną kwestią pozostaje uściślenie etapu ich krystalizacji. Jednak idąc na kompromis przyjęto, że dzieje się to na głębokości około 80 km pod ziemią. I tak, na alkaliczną magmę maficzną wpływa temperatura pomiędzy 1100ºC a 1300ºC. Oraz oddziałuje ciśnienie sięgające tysiąca atmosfer. Wydobyty w kopalniach diamentów (Karowe w Botswanie, Mir w Rosji, Argyle w zachodniej Australii) kamień ma matową powierzchnię i średni połysk. Jednak gdy zostanie poddany obróbce uzyskuje swój niesamowity blask i staje się brylantem. Dopiero teraz może zostać umieszczony w bransoletce, pierścionku czy kolczykach.

bransoletki z brylantami
jak brylantowa bransoleta dla kobiety
cudowne bransoletki
damskie brylantowe bransolety
bransoleta damska luksusowa
brylantowa bransoletka na prezent dla niej
gdzie kupic bransoletke z brylantami
jakie brylanty dla kobiety

Co wpływa na cenę diamentu i brylantu?

Jak już wiemy wszystkie diamenty powstają w naturalny sposób. Jednak nie wszystkie mają tą samą wartość. Dlaczego? Zależy to od kryterium 4C. Czyli czterech parametrów branych pod uwagę podczas wyceny.

  • Karat – określa masę. Czym większa, tym cena idzie w górę.
  • Kolor – określany jest przez skalę GIA (żółty, niebieski, czarny, brązowy, bezbarwny). Najrzadsze i tym samym najcenniejsze, są diamenty bezbarwne oznaczane literą D.
  • Czystość – sprawdza się czy w kamieniu są jakieś skazy lub ciała obce.
  • Szlif – ocenia się też szlif kamienia: fantazyjny (schodkowy, mieszany) lub okrągły. Ten drugi zwany także brylantowym został opracowany w XVII wieku i jest najpopularniejszy w jubilerstwie. Zawiera 58 faset – powierzchni. W czym 33 w koronie i 25 w podstawie.
gdzie dostac bransoletke z brylantami dla kobiety
piekna zlota bransoleta z brylantami
oryginalne bransoletki z brylantem
brylanty dla niej

Bransoletki z brylantami na prezent dla kobiety

Złote bransoletki z brylantami znajdujące się w sklepie internetowym Luxury Products doskonale podkreślą każdą kreację. Niezależnie od tego czy będzie to strój wieczorowy, czy codzienny. Można też skompletować do niej pierścionek lub kolczyki. Zatem jeśli nie masz pomysłu na prezent dla swojej ukochanej, to bransoletka będzie trafnym wyborem. Dlaczego? Bo dziewczyna, narzeczona czy żona będzie mogła patrzeć na nią w każdym momencie dnia i przywoływać w pamięci chwile spędzone z Tobą. W ten sposób będziesz wciąż przy niej. Czyż to nie cudowne!

bransoletki z prawdziwymi brylantami
damskie bransolety blog
damskie bransolety z brylantami
damskie brylanty blog
oryginalne brylanaty dla kobiet
piekna brylantowa bransoleta dla kobiet

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

One thought on “Gdzie kupić bransoletki z brylantami dla kobiety?

Comments are closed.