Sztućce posrebrzane – piękne i ponadczasowe

0
(0)

Elegancki zestaw sztućców to nieodłączny element wyposażenia każdej jadalni. Doskonale sprawdzają się one zarówno na co dzień, jak i podczas różnego rodzaju uroczystości rodzinnych. Do produkcji sztućców wykorzystuje się rozmaite materiały. Do wyboru mamy między innymi zestawy posrebrzane.

Sztućce posrebrzane – elegancki dodatek na stoły

Sztućce posrebrzane często nazywane są również platerowanymi. Zabieg platerowania polega na pokryciu metalu cienką warstwą złota lub srebrna. Wyprodukowane w ten sposób sztućce do złudzenia przypominają ich srebrny odpowiednik, lecz są znacznie lżejsze, a co za tym idzie – łatwiejsze w użytkowaniu.

Do ich zalet zaliczyć można również to, że są one w mniejszym stopniu podatne na działanie korozji oraz wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, do jakich może dojść podczas ich codziennego użytkowania. Sztućce posrebrzane są także znacznie tańsze od tych ze stali nierdzewnej.

W jaki sposób powinno się je czyścić?

Nie zaleca się mycia ich w zmywarce – doprowadzić może to bowiem do uszkodzenia ich powierzchni i powstania nieestetycznych zarysowań. Zamiast tego powinno się je czyścić ręcznie przy pomocy dedykowanych preparatów i polerować przy użyciu miękkiej szmatki.

Sztućce posrebrzane powinno się przechowywać w wyłożonych bawełną lub suknem, szczelnie zamykanych pokrowcach czy pojemnikach. Jedynie wówczas można mieć pewność, że na długie lata zachowają one swój estetyczny wygląd i będą służyć na domowych imprezach.

Jak wybrać idealny zestaw sztućców posrebrzanych?

Dostępne na sklepowych półkach komplety sztućców posrebrzanych różnić mogą się od siebie między innymi ilością elementów. Standardowo mogą zawierać one od 24 do 104 elementów i są przeznaczone dla 4-12 osób. Warto zaopatrzyć się w nieco większy zestaw, który świetnie sprawdzi się podczas spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, na przykład przy okazji Świąt Wielkanocy czy Bożego Narodzenia.

Jakiego rodzaju sztućce wchodzić mogą w skład gotowych zestawów?

Pierwszą kategorię stanowią widelce. Poza klasycznymi, obiadowymi, znajdować może się tam także specjalny widelec do przystawek, widelec sałatkowy, półmiskowy, do ryb oraz ciast. Niekiedy spotkać można się z ich specjalistyczną wersją, na przykład do steków czy ostryg.

Kolejny ważny element zestawu sztućców posrebrzanych to noże. Do wyboru mamy ich wersję obiadową, do masła, sera, steków czy ryb.

Komplet posrebrzanych sztućców zawierać powinien także łyżeczki: obiadowe, deserowe, do kawy, cukru, sosów, lodów czy sałatek oraz specjalną łyżkę wazową do nalewania zupy.

chochla posrebrzana
sztućce posrebrzane od Arthur Price England
gdzie kupic sztucce posrebrzane
komplet sztucccow posrebrzanych
komplety sztuccow posrebrzanych
lopatka do ciasta posrebrzana
noz posrebrzany blog
piekne komplety posrebrzanych sztuccow
posrebrzane sztucce blog
prezentowe sztucce posrebrzane
sztucce posrebrzane
sztucce posrebrzane blog
sztucce posrebrzane chochla
sztucce posrebrzane dla kobiet
sztucce posrebrzane gdzie kupic
sztucce posrebrzane gdzie kupic blog

Sztućce posrebrzane – Inne materiały wykorzystywane do produkcji

W sklepach dostępne są nie tylko zestawy sztućców posrebrzanych. Od lat bardzo dużą popularnością cieszą się modele wykonane ze srebra. Trudno się temu dziwić – mają one całe mnóstwo zalet. Zalicza się do nich między innymi elegancki wygląd, właściwości bakteriobójcze oraz odporność na rdzewienie.

Aby takie sztućce przez długi czas prezentowały się estetycznie, pamiętać należy o tym, aby myć je ręcznie i przechowywać w suchym miejscu, najlepiej owinięte w bawełnę lub sukno.

Każdy posiadacz takiego zestawu powinien również zdawać sobie sprawę z tego, że powierzchnia srebrnych sztućców po kontakcie z produktami zawierającymi związki siarki (zalicza się do nich między innymi jajka, majonez czy ryby morskie) śniedzieje, co może być nieco problematyczne podczas czyszczenia.

Do produkcji sztućców wykorzystuje się również inne materiały, takie jak tytan, teflon, złoto, drewno czy różnego rodzaju tworzywa sztuczne.

Chcesz skompletować swój własny zestaw sztućców posrebrzanych napisz do Nas – biuro@luxuryproducts.pl

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

2 thoughts on “Sztućce posrebrzane – piękne i ponadczasowe

Comments are closed.