Gipsowe popiersie do salonu

5
(1)

Coraz częściej przykłada się wagę do luksusowych dodatków i eleganckich aranżacji. Każde pomieszczenie w domu zasługuje na powiew świeżości i gustowności. Gipsowe popiersie do salonu to doskonały pomysł na kreatywne przyozdobienie przestrzeni. Zarówno figurki gipsowe, jak i figurki z porcelany, to znakomity pomysł na prezent dla bliskiej osoby, która pragnie uczynić swój salon jeszcze piękniejszym. W końcu otaczanie się jakościowymi przedmiotami poprawia również jakość twojego życia.

Historia gipsowych rzeźb

Już w starożytności ludzie poszukiwali najlepszej techniki na odzwierciedlenie ludzkich ciał. Rzeźba była techniką artystyczną, która pozwalała na odwzorowywanie proporcji oraz konturów w zależności od formy odlewniczej, oraz wykorzystywanego materiału. Dzięki dostępnym powszechnie źródłach można już w Antyku odnaleźć wzmianki o gipsowych wyrobach. Przebieg epizodów z uwodnionym siarczanem wapnia, spotykamy w historii naturalnej, która bada zarówno przyrodę ożywioną, jak i nieożywioną. Teraz, gips używa się do artystycznego kopiowania i odwzorowywania ludzkich ciał i twarzy.

Dzięki niezwykłej dokładności i staranności uzdolnionych artystów powstają niesamowite figurki i rzeźby. Jedną z najczęściej kojarzonych popiersi gipsowych jest popiersie Dawida. Jest to gipsowa rzeźba Dawida, której pierwowzór wykonał niesamowity rzeźbiarz Michał Anioł z płyty marmuru. Posąg biblijnego Dawida tuż przed walką z Goliatem to jedno z najsłynniejszych arcydzieł w historii sztuki. W luksusowym asortymencie Luxury Products dostępne są niezwykłe gipsowe dzieła sztuki przedstawiające takie osoby jak między innymi Ares Borghese-Achille, Atena Lemni, Afrodyta, Wenus z Milo, Eros, Juliusz Cezar. Doskonała jakość i precyzja wykonania to cechy, które przewodzą gipsowymi rzeźbami. Piękno i elegancja na wskroś przenikają powstałe dzieła. Upiększanie swojej przestrzeni to ważny krok w kierunku spokojnego i szczęśliwego życia. Gipsowe popiersie to doskonałe, artystyczne dopełnienie twojego salonu.

Luksusowa marka INGA

Każde wielkie przedsięwzięcie musi kiedyś mieć swój początek. W przypadku marki INGA czas ten przypadł na początek lat pięćdziesiątych. Włoska rodzina Sgambaro rozwinęła swój interes, zaczynając od produkcji kred do tablic. Oprócz szkolnych akcesorii marka INGA produkowała również inne przedmioty z kredy. Ich wytwory sprzedawane były zarówno pod postacią stałą, jak i również jako proszek lub pasta.

Z roku na rok firma się rozrastała, już w latach 60 marka rozwinęła swoją działalność o elementy dekoracyjne. Taki format szybko znalazł swoich ulubieńców. Eleganckie dodatki i akcesoria do pomieszczeń stały się atrakcyjną okazją na upiększenie swojej przestrzeni. Marka INGA była w tym czasie jedną z większych firm produkujących dekoracyjne ramy, rozety, gzymsy sufitowe oraz ścienne.

W latach 70 moda na tego typu ozdoby rozprzestrzeniała się w zawrotnym tempie. Każdy dom zaopatrzony był w dekoracyjne elementy, które zachwycały zarówno luksusem, jak i elegancją.

W końcu firma INGA zaprzestała masowej produkcji skupiając się całkowicie na przedmiotach dekoracyjnych. Dzisiaj możemy doświadczać prawdziwych artystycznych dzieł, które zachwycają zarówno doskonałą jakością wykonania, jak i nieprzeciętnym wyglądem. Gipsowe popiersia do salonu to tylko jedne z ich wyjątkowych propozycji. Ich niezwykła oferta dostępna jest w asortymencie Luxury Products. Znajdziesz nie tylko gipsowe popiersia znanych osób, ale również figurki i rzeźby.

gipsowe figurki juliusz cezar
gipsowa figurka luxury
gipsowa figurka tors

Gipsowe popiersie do salonu — Luxury Products

Moda na przyozdabianie wnętrz swoich domów sięga odległych czasów. Luksusowe dekoracje i eleganckie akcesoria to doskonały pomysł na prezent dla każdej osoby ceniącej sobie gustowną i estetyczną przestrzeń. Doskonała jakość i niezwykła precyzja tworzonych dzieł to ważny aspekt podczas wybierania odpowiedniej dekoracji. Poszukując najpiękniejszych akcesorii do swojego domu zapoznaj się z elegancką ofertą sklepu Luxury Products. W ich asortymencie znajdziesz również wiele inspiracji na prezent dla bliskiej osoby. To tutaj, w jednym miejscu łączą się wybitni producenci z całego świata. Znajdziesz tu na przykład propozycję na upominek dla myśliwego, wędkarza czy tenisisty. Luksusowe dekoracje i akcesoria, to tylko mała część ich wyjątkowego asortymentu. Zanurz się w źródle elegancji, estetyki i piękna.

gipsowe popiersie Antinous
gipsowe popiersie Beethovena
gipsowe popiersie Venera Italica
gipsowe popiersie Wenus z Milo
gipsowe popiersie Lacoonte

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

2 thoughts on “Gipsowe popiersie do salonu

Comments are closed.