Gdzie kupić wysokiej jakości pióro dla mężczyzny na prezent?

0
(0)

Pióro dla mężczyzny na prezent, to znakomity pomysł w dobie telefonów i laptopów. Pióro wieczne czy kulkowe jest czymś więcej niż oryginalnym instrumentem do pisania. Jest potwierdzeniem prestiżu i elegancji jego właściciela. Znakomicie się prezentuje podczas spotkań biznesowych. A jeśli dobierzemy do niego stylowy skórzany notes, albo elegancki dziennik to na pewno zapunktujemy u obdarowanego wielbiciela klasyki.

W sklepie internetowym Luxury Products warto zwrócić uwagę na takie marki jak Caran d’Ache, Graf von Faber-Castell czy Urso. Pierwsza, słynie ze szwajcarskiej doskonałości technicznej. Druga jest potwierdzeniem niemieckiej jakości i precyzji wykonania. Natomiast, Urso jest włoską manufakturą, nieustannie zaskakującą produkcją piór w edycjach limitowanych, wyróżniających się niczym diamenty na tle innych marek.

idealne piora na upominek dla niego
pioro dla faceta

Jak zbudowane jest ekskluzywne pióro wieczne?

Stalówka, spływak, sekcja, korpus, system do uzupełniania atramentu i skuwka są podstawowymi częściami pióra wiecznego. Stalówka nazywana jest sercem pióra i to od niej zależy grubość linii jaką zostawimy pisząc. Zaraz pod nią znajduje się spływak pełniący funkcję przekaźnika przez który przechodzi atrament. Oba te elementy są łączone poprzez sekcję (nazywaną również grip). Jest to miejsce w którym chwytamy pióro. Zaraz za nią znajduje się korpus będący obudową systemu napełniania pióra. Czyli może ukrywać w sobie naboje lub konwerter wypełniony atramentem.

Ważne jest aby pamiętać o tym, że pióra wieczne napełnia się wyłącznie atramentem, który jest dostępny w różnych kolorach. Nigdy nie można do tego używać tuszu! Ostatnim elementem naszego pióra jest skuwka chroniąca stalówkę przed wysychaniem.

oryginalne pomysly na prezent dla faceta

Rozmiary stalówek

Wybierając pióro wieczne należy również zwrócić uwagę na rozmiar stalówki:

  • EF – extra fine (czasem xf) super cienka
  • F – fine – cienka
  • M – medium – średnia
  • B – Bold – gruba
  • BB – Double Bold – bardzo gruba

Zazwyczaj jeśli piszemy drobnymi literami sugerowane są stalówki cieńsze. Ale w przypadku wybierania pióra na prezent to najlepszą opcją będzie stalówka F lub M.

Luksusowe pióro kulkowe dla mężczyzny na prezent

Pióro kulkowe jest znakomitym wyborem dla osób chcących połączyć klasykę z nowoczesnością. Jest ono czymś w rodzaju hybrydy pióra wiecznego i długopisu. Zamiast stalówki zastosowano w nim końcówkę piszącą wyposażoną w kulkę. Dzięki temu nie musimy szkolić się w pisaniu, jak to ma miejsce w przypadku korzystania z pióra wiecznego. Oraz uchronimy się przed kleksami na ważnych dokumentach.

prezent dla faceta pioro
upominek dla faceta pioro

Pióro z grawerem dla mężczyzny na prezent

Jeśli chcemy nadać naszemu prezentowi niepowtarzalności, to warto jest go spersonalizować poprzez wykonanie grawera. Pomysłów jest wiele. Można na korpusie pióra napisać życzenia, cytat, dedykację, imię i nazwisko obdarowanego. Albo po prostu umieścić jego inicjały na nasadce.

Warto również pamiętać, że grawer wskazany jest na jednolitych powierzchniach korpusu. Na tych mieniących się różnymi kolorami, po prostu zniknie.

piekne piora na prezent dla faceta
eleganckie prezenty dla faceta pioro
markowe piora dla mezczyzny
meskie pioro naa prezent
najlepsze piora na upominek dla niego
oryginalne meskie piora na upominek
super piora na prezent dla faceta
wyjatkowe piora dla faceta
swietne piora na prezent dla niego
szwajcarskie piora na prezent dla niego
wyjatkowe meskie piora na upominek
wysokiej jakosci piora
wysokiej jakosci piora dla niego

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0