Biurka do gabinetu w stylu antycznym

5
(1)

Tak, jak każdy pokój w domu, tak też pomieszczenia w firmie wymagają odpowiedniego wystroju. Pokoje biurowe muszą mieć praktyczne wyposażenie, a jednocześnie powinny być stylowe. Biurka gabinetowe w stylu antycznym będą namiastką prestiżu, elitarności i wyjątkowej solidności, która jest dzisiaj tak bardzo poszukiwana.

Użyteczne i piękne

Użyteczność nie oznacza, że wystrój wnętrza nie może być piękny i okazały. Wspaniałe biurka do gabinetu w stylu antycznym nie tylko prezentują się wyśmienicie, ale także wprowadzają wyjątkowy klimat, który sprzyja zachowaniu atmosfery powagi i pozwala skoncentrować się na ważnych zadaniach.

Wpływają też pozytywnie na odbiór pomieszczenia przez wchodzących. Każdy miłośnik antyków może mieć je w swoim wnętrzu, ale nie wszędzie prezentują się tak samo i nie zawsze mogą być dowolnie zestawiane. Kiedy wstawić biurka antyczne do gabinetu? Jak urządzić biuro w starym stylu?

Biurka do gabinetu w stylu antycznym – specyfika mebli antycznych

Meble antyczne fascynują wiele osób. Dzieje się tak dlatego, że nawiązują do minionych epok, mają własną duszę, ale głównym powodem jest fakt, że są po prostu piękne. Nowoczesne meble są coraz bardziej minimalistyczne i, choć producenci starają się, aby nie były nijakie, to są ludzie, którym to nie wystarcza.

W dawnych czasach większość szaf, komód, sekretarzyków czy biurek było bardzo ozdobnych. Te imponujące rozmiarem i wykończeniem meble do dziś robią ogromne wrażenie. Mimo, że w XIX wieku, a także wcześniej ludzie nie dysponowali precyzyjnymi maszynami, to dbałość o szczegóły była niezwykła.

Historia kocha takie meble

Świadomość, że te cudowne zdobienia powstały dzięki pracy ludzkich rąk jest kolejnym powodem, dla którego antyczne meble zwracają uwagę także dziś. Ich styl, kształty i kolory zmieniały się na przestrzeni lat. Precyzja wykonania i bogate zdobienia pozostały tak samo imponujące.

Z tego powodu współcześnie również spotkać można antyczny wystrój wnętrz. Także gabinet w stylu antycznym jest popularnym wyborem.

Kiedy urządzić gabinet w stylu antycznym?

Aranżacja wystroju wnętrza to trudna sprawa. Nawet urządzając pomieszczenia w domu trzeba zastanowić się nad wieloma sprawami. Warto przemyśleć, jaki klimat chcemy uzyskać, czy pokój ma być przestronny, skromny, czy urządzony z przepychem. Ostatnio poruszaliśmy temat foteli, które są równie ważne jak biurka.

Nie mniejszy, a może nawet większy problem stanowi urządzenie biura czy gabinetu. Miejsce do pracy musi ułatwiać koncentrację, nie może przytłaczać, a meble powinny być dobrane tak, żeby bez problemu dało się utrzymać porządek.

Biurko dedykowane dla zawodu

Prawnik analizujący sprawę klienta, czy prezes ustalający ważne szczegóły dotyczące kwestii firmowych często potrzebują mnóstwa papierów jednocześnie. Ich meble muszą więc być na tyle duże, aby to wszystko zmieścić. To sprawia, że ich gabinety często aranżowane są na styl antyczny. Przedmioty do wystroju z dawnych lat są bowiem duże.

Ich obecność pozwala uporządkować dokumenty tak, aby nie tworzył się chaos. Ogromnym wsparciem są także biurka do gabinetu pochodzące z renesansu czy baroku mają duże blaty, na których łatwo zorganizować pracę, nawet gdy potrzeba do niej wiele książek i segregatorów.

antyczne biurka dla prezesa
biurka dla prezesow na stary styl
biurka w stylu klasycznym blog
biurko ala antyk
biurko dla dyrektora na stary styl
biurko styl antyczny
biurko w stylu antycznym
biurko w stylu antycznym blog

Biurka do gabinetu w stylu antycznym – jak urządzić gabinet?

Urządzając wnętrze gabinetu trzeba wziąć pod uwagę klimat pomieszczenia. Musi on sprzyjać pracy. Surowość antyku czyni ten styl wspaniałą opcją do gabinetu. Precyzyjne wykończenie również ma wpływ na wykonywane zadania.

Świadomość tego, jak bardzo ktoś musiał się napracować nad tymi zdobieniami skłania do większego skupienia na własnych zajęciach. Ale nie każdy chce mieć taki wystrój w całym pomieszczeniu. Urządzając gabinet w stylu antycznym należy pamiętać o tym, jaki efekt dają takie meble.

W kolorach brązu

Pokój traci przestrzeń przez wstawienie wielkogabarytowych szaf i krzeseł, a także kolorystykę. Antyk to zwykle ciemne barwy naturalnego drewna. Są one piękne i czynią pomieszczenie bogatszym, dzięki czemu doskonale pasują do gabinetu ważnej osoby. Ale nie do każdego. W małych pomieszczeniach nie sprawdzają się tak dobrze, jak się od nich oczekuje.

Ale jeśli prezes, prawnik, czy lekarz chcą mieć namiastkę antyku w swoim biurze, to nic nie stoi na przeszkodzie. Biurka do gabinetu w takim stylu to wyśmienite meble, które doskonale sprawdzają się podczas wykonywania obowiązków, a przy tym potrafią wkomponować się w nowocześniejszy wystrój.

Możliwe jest zatem urządzenie gabinetu minimalistycznie z dodatkiem jednego antycznego przedmiotu, który zupełnie odmieni klimat pomieszczenia. Trzeba tylko uważać wówczas, aby nie stworzyć zbyt dużego kontrastu. Warto skorzystać ze wsparcia profesjonalisty z zakresu aranżacji wnętrz.

Jakie biurka do gabinetu w stylu antycznym wybrać?

Ostateczny wybór biurka do gabinetu w stylu antycznym oraz innych mebli do takowego zależy od osoby, która w takim gabinecie będzie pracować. Zawsze liczy się to, żeby biurko współgrało z resztą wystroju, aby było odpowiednio duże i wygodne.

Dobrze jest dopasować do niego krzesło lub fotel w taki sposób, żeby praca nie była zanadto męcząca. Biurka do gabinetu w stylu antycznym mają też różny układ szafek i szuflad. Warto postawić na model, który pozwoli mieć najważniejsze przedmioty blisko siebie. Dla niektórych ważny jest też okres powstania mebla.

Epokowe meble

Każda epoka ma bowiem własną charakterystykę i przedmioty w niej tworzone często oddają ten klimat. Jeśli zatem komuś zależy na nawiązaniu do konkretnego momentu dziejowego to meble antyczne powinny właśnie z tego czasu pochodzić. Również biurka do gabinetu w stylu antycznym mają cechy, które je ze sobą łączą, nawet jeśli każde jest inne.

Zwracanie uwagi na te cechy podczas aranżacji sprawi, że gabinet będzie stanowił spójną całość. Biurko stanie się jego integralną częścią. A stworzony w ten sposób ład będzie sprzyjał koncentracji.

jakie biurko dla dyrektora
jakie biurko w stylu antycznym dla prezesa
postarzane meble biurka gabinetowe
prezesowskie biurko styl antyczny
styl antyczny biurka
styl antyczny biurko
styl antyczny biurko dyrektora
styl antyczny biurko do gabinetu
styl antyczny gabinet

Zalety biurka w stylu antycznym do gabinetu

Każdy mebel ma dwa podstawowe zadania do spełnienia: estetykę i funkcjonalność. Pomieszczenie, w którym wszystkie elementy wystroju prezentują inny styl i nie pasują do siebie jest chaotyczne.

Dlatego, decydując się na biurka do gabinetu w stylu antycznym dobrze jest pozostać w tym klimacie lub wybrać coś podobnego. Biurka takie są wspaniałe zatem ktoś, kto w ogóle wybrał antyk, będzie usatysfakcjonowany taką wersją.

Styl antyczny – ulubiony dla każdego szefa

Szczególnie, że poza okazałą prezencją, która dodaje powagi prezesowi, czy dyrektorowi mają one inne zalety. Samym wyglądem czynią gabinet miejscem wyjątkowym i niepowtarzalnym. Dbałość o wykończenia również zmienia spojrzenie klientów, którzy mocniej zaczynają wierzyć w profesjonalizm osoby, z którą mają do czynienia.

Biurka do gabinetu w stylu antycznym pomagają też w pracy. Nie tylko wielkimi gabarytami, ale też układem szafek, w których zmieści się wiele przedmiotów, których często używa się podczas wykonywania obowiązków służbowych przy biurku. Ich zaletą jest również różnorodność. Każdy szef chciałby być oryginalny, wyróżniać się w tłumie.

Pochodzące z różnych epok biurka antyczne mają różne rodzaje wykończeń, kolorystykę, a także historię, która często jest widoczna w drewnie. Dzięki temu każdy gabinet w stylu antycznym jest poważny i bogaty, a przy tym niepowtarzalny.

Stylizowane i oryginalne biurka do gabinetu w stylu antycznym

Popularność mebli antycznych sprawiła, że wiele współcześnie powstających przedmiotów jest stylizowana na dawne czasy. Którą wersję antyku wybrać?

Meble stylizowane są tańsze, ale powstają z używanych obecnie materiałów, a wzory wykonywane przez maszyny są powtarzalne i zimne. Brak oryginalności odbiera meblom klimat, który próbują oddać producenci.

Biurko musi trzymać fason!

Dlatego chcąc wyglądać poważnie w oczach klientów dyrektor firmy powinien postawić na oryginalne biurka do gabinetu w stylu antycznym. Nawet po renowacji, która jest konieczna, aby zachować doskonałą kondycję mebla, są one wyjątkowe.

W zdobieniach nadal czuć ręczne wykonanie, a użyte drewno ma charakter, którego nie da się oddać wykorzystywanymi współcześnie materiałami. Jest to trudne także dlatego, że w prawdziwych antykach wyczuwa się historię, którą przeżył rzemieślnik. Kiedy ludzie wyręczani są przez zaprogramowane roboty, ta historia staje się płytka.

Tym trudniej ją oddać, że mimo wyczuwania w ozdobach, nie jesteśmy w stanie w pełni odtworzyć. Jedynie oryginalne biurka do gabinetu w stylu antycznym mogą wnieść swój klimat.

Szukasz biurka w stylu antycznym? – napisz do Nas – biuro@luxuryproducts.pl

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1