Jaki pierścionek z diamentem na zaręczyny?

0
(0)

Jaki pierścionek z diamentem na zaręczyny?

Zaręczyny to piękny czas, który owiany niezwykłą aurą połączoną z elegancją i co więcej, z lukusem, stwarza niepowtarzalny klimat. Warto sprawić, aby wspomnienia jakie pozostawi po sobie ta chwila, były wyjątkowe i niepowtarzalne. Najważniejszym aspektem oprócz szczęścia pary narzeczonych, jest symbol ich miłości – pierścionek zaręczynowy. Jak powiedział Antoine de Saint-Exupéry – „Miłość polega na patrzeniu razem w tym samym kierunku”, warto, aby pierścionek zaręczynowy stał się właśnie symbolem miłości małżeńskiej, unoszącej się na tych samych falach. Pierścionek zaręczynowy to atrybut najszczerszej miłości, złota lub srebrna szyna symbolizuje szczerość uczucia pary narzeczeńskiej natomiast kamień umieszczony w koronie pierścionka wskazuje na zamknięte w nim pragnienia, obietnice i emocje. Oczywiście, wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego to ważny i fundamentalny moment. Złota biżuteria wskazuje na luksus, dobrobyt i sukces, jest symbolem szczęścia i optymizmu. Srebro ukazuje wspólnie obraną drogę i przypieczętowuje decyzję stania się przez dwójkę ludzi jednością. 

To, jaki pierścionek z diamentem na zaręczyny wybierzesz, może rzutować na jakości i trwałości biżuterii. Diament znajdujący się u szczytu korony pierścienia, to doskonały obraz drogi jaką narzeczeńska para musiała przejść. Oszlifowane uczucia zamknięte są w wyjątkowym brylancie, który przedstawia się jako symbol wiecznej i trwałej miłości. Tak jak dla niektórych ludzi kamienie stają się talizmanami wskazującymi im drogę, tak dla małżeństwa pierścionek zaręczynowy uwieńczony diamentem jest połączeniem ich wspólnej przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Pierścionek, to wyjątkowy, ślubny atrybut, którego wybór jest niezwykle istotny. 

Z czego są wykonane luksusowe pierścionki zaręczynowe? 

Luksusowe pierścionki zaręczynowe wykonywane są z dbałością o najmniejsze szczegóły. Każda sztuka biżuterii powstaje pod czujnym okiem wykonawcy. Podczas tworzenia pierścionka dba się o każdy detal, ponieważ wiadomo, że trafi on kiedyś na palec wybranki, która odnajdzie w nim źródło wspomnień i uczuć. Luksusowe pierścionki zaręczynowe wykonywane są z metalu szlachetnego – żółte złoto, białe złoto, platyna, srebro. Na szczycie korony biżuterii znajduje się oszlifowany kamień szlachetny. Pierścionek zaręczynowy zbudowany jest z kilku istotnych elementów. Kierując się od najniższego punktu biżuterii możemy rozróżnić szynę pierścionka, która stanowi absolutną bazę. Szyna gładko łączy się z górką pierścionka, której zadaniem jest oczywiście podtrzymanie wyeksponowanego kamienia. Górka zawiera w sobie takie elementy jak koszyk – pionowe pręty, tworzące obramówkę dla kamienia szlachetnego, carga, łapki – elementy ozdobne, które zabezpieczają diament oraz chaton.

Najważniejsze miejsce w budowie biżuterii zaręczynowej zajmuje korona pierścionka, to właśnie w jej wnętrzu znajduje się niezwykły i wyjątkowy kamień szlachetny. Z pewnością, można dojść do wniosku, że pierścionki zaręczynowe tworzy się z niezwykłą precyzją. Podarowanie swojej ukochanej pierścionka przyozdobionego pięknym diamentem, spowoduje na jej twarzy uśmiech i wdzięczność.

wyjatkowy pierscionek na zareczy z diamentem blog
wyjatkowy na zareczy pierscionek z diamentem

Jakie kamienie są najbardziej popularne? 

Szlachetne kamienie widniejące na szczycie korony pierścionka są kluczowym elementem wykończenia biżuterii. Najbardziej popularnymi kamieniami znajdującymi się w pierścionkach zaręczynowych są diament, szmaragd, rubin, szafir, akwamaryn. Wśród kamieni szlachetnych króluje diament będący symbolem miłości i szczerości. Podarowanie wybrance pierścionka zaręczynowego, którego zwieńczeniem będzie luksusowy diament potwierdzi ją o trwałości i pewności twoich uczuć. Kolejnymi najpopularniejszymi kamieniami szlachetnymi są te pochodzące z grupy beryli. Niebieską odmianą berylu jest wyjątkowy kamień akwamaryn, natomiast zieloną odmianą jest szmaragd. Oba kamienie często zdobią koronę pierścionków zaręczynowych. Kolejnym szlachetnym kamieniem jest szafir, jego symbolika wskazuje na prawdę i czystość. Rubin natomiast jest wyznacznikiem prawdziwej, głębokiej miłości.

Kamienie szlachetne to oszlifowane i wartościowe odmiany niektórych minerałów i skał. Wybór tego, jaki pierścionek z diamentem na zaręczyny wybierzesz, może rzutować na trwałości i wyglądzie biżuterii. Pierścionki zaręczynowe ozdobione kamieniem szlachetnym roztaczają wokół siebie poczucie luksusu, bogactwa i elegancji. Diament, symbol miłości i szczerości jest doskonałym wyborem dla ukochanej z którą pragniesz spełniać wspólne marzenia. Podjęcie decyzji, na temat tego jaki pierścionek z diamentem na zaręczyny wybierzesz, to ważny aspekt na początku każdej małżeńskiej drogi.

Historia diamentów 

Diamenty to wyjątkowe minerały z gromady pierwiastków rodzimych. Słowo diament oznacza niepokonany. Jego nazewnictwo odzwierciedla jego faktyczny stan, diamenty są bardzo trwałe i twarde. Są one symbolem miłości, bogactwa i szczerości. Pierwszym miejscem w którym pojawiły się diamenty są Indie. Uznaje się, że miało to miejsce w IV wieku przed naszą erą. Właśnie tam, w starożytnych Indiach Hindusi nadali diamentom boskiego pierwiastka. Oczywiście, nie wiedzieli z jakim kamieniem mają styczność, a jego blask i twardość mocno ich zafascynowała. Dodatkowo, diament uznawano pośród mieszkańców za wyjątkowy i drogocenny kamień. Przez lata traktowano go jako talizman i klejnot powiązany z bóstwami. W późniejszym czasie, w średniowieczu wykorzystywano diamenty w dziedzinie medycyny. Zarówno w Indiach i w Grecji leczono łamliwość kości i likwidowano zmiany skórne za pomocą sproszkowanych minerałów w wodzie i okładów z pereł.

Naturalny diament pozyskiwany jest z czystego węgla na głębokości około 100 mil poniżej powierzchni Ziemi. Aby przekształcić węgiel w diament, potrzebna jest odpowiednia ilość ciepła i ciśnienia. Złoża diamentów w obecnych czasach, w rzeczywistości, skupiają się w Indiach, Angoli, Botswanie, Kanadzie, Demokratycznej Republice Konga, Rosji i RPA. Oczywiście, fascynacja szlachetnym kamieniem trwa nieprzerwanie od IV wieku do dnia dzisiejszego, niezwykłe diamenty umieszczone w pierścionkach zaręczynowych stanowią symbol miłości, szczerości i trwałości.

jaki na zareczy pierscionek z diamentem
pierscionek na zareczy z diamentem
jaki na zareczy pierscionek z diamentem blog

Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy z diamentem? 

Kamienie szlachetne to drogocenne i wartościowe minerały. W zależności od rodzaju ich cena wzrasta. Pierścionek zaręczynowy, to ważna i konkretna inwestycja. Ceny pierścionków wykonanych z metali szlachetnych oraz przyozdobionych na szczycie korony oszlifowanym kamieniem szlachetnym, sięgają cen od kilkudziesięciu tysięcy do nawet kilku milionów złotych. Doskonała jakość oraz elegancki i luksusowy wygląd biżuterii posiada swoją cenę. Włoska, renomowana manufaktura Staviori prezentuje ekskluzywne i szykowne pierścionki zaręczynowe. W swojej ofercie proponują biżuterię powstałą dzięki wysokiej jakości metalom szlachetnym. Zestawienie ze sobą dwóch minerałów – żółtego i białego złota to dla nich czysta przyjemność ! Ich dzieła owiane są naturalnym pięknem, które widoczne jest w niezwykłych perłach i kamieniach szlachetnych, takich jak między innymi szafiry, szmaragdy, diamenty, rubiny i cyrkonie.

Bogata oferta firmy Staviori zapewni każdemu klientowi upragnione połączenie kamieni z szlachetnymi metalami. Pierścionki zaręczynowe z diamentem marki Staviori można znaleźć w sklepie Luxury Products, który od długiego czasu zrzesza w jednym miejscu luksusowych i eleganckich producentów. Co więcej, warto pamiętać, że inwestycja w brylanty i złoto to pewność w stały wzrost wartości biżuterii.

Włoska produkcja

Jednym z najpiękniejszych stylów wykorzystywanym w tworzeniu biżuterii, nacechowanych luksusem i elegancją, są wyroby pochodzenia Włoskiego. Charakteryzują się one bogatym zdobieniem, które w połączeniu z prostotą i minimalizmem tworzą wyjątkowy i niepowtarzalny rodzaj biżuterii. Włoskie manufaktury wytwarzają prawdziwe arcydzieła. Luksusowe Włoskie marki, które rozprzestrzeniają po świecie najlepszej jakości pierścionki zaręczynowe, zebrane są w jednym  miejscu – sklepie Luxury Products. Luxury Products szczyci się przekazywaniem szczerej definicji luksusu, co więcej, zawiera je w swoim niezwykłym asortymencie. Pierścionki zaręczynowe z diamentem zawarte w ofercie sklepu, wyróżniają się pięknym i wyjątkowym designem. 

luksusowy na zareczy pierscionek z diamentem blog
na zareczy pierscionek z diamentem
pierscionek na zareczy z diamentem blog
pierscionek z diamentem na zareczyny
pierscionek z diamentem na zareczyny blog
piekny pierscionek na zareczy z diamentem

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

2 thoughts on “Jaki pierścionek z diamentem na zaręczyny?

Comments are closed.