Kamila Ossowska – malarstwo

0
(0)

Kim jest Kamila Ossowska? Jak wygląda jej praca i twórczość? Jest to zdolna trzydziestotrzyletnia artystka, która naukę malarstwa oraz rysunku pobierała w pracowni profesora Andrzeja Sadowskiego. Poza tym uczyła się w łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, która pozwoliła jej rozwinąć skrzydła. Zdobyła tam ogromną wiedzę i umiejętności, które na co dzień wykorzystuje w swojej pracy. Twórczość artystki dominuje wokół sztuki figuratywnej, choć swoje dzieła tworzy pod wpływem różnorodnych kierunków sztuki. Jej obrazy to idealny pomysł na prezent ślubny, urodzinowy, jak i okolicznościowy.

Co jest sposobem wypowiedzi artystki?

W twórczości Kamili Ossowskiej przeważa malarstwo oraz rysunek. Wykorzystuje ona techniki olejne i rysunkowe, dzięki którym tworzy wyjątkowe dzieła. W swoich pracach łączy abstrakcję i figurację w wyniku, czego powstają obrazy, które przypominają futurystyczny rytm i rejestrują dynamikę oraz spokojne uczucie bezruchu. Artystka swoje dzieła tworzy od dwa tysiące czternastego roku, a znajdują się one w wielu prywatnych kolekcjach nie tylko w kraju, ale i również za granicą.

Jej główną inspiracją jest pejzaż abstrakcyjny, a także kobieta i jej natura. Sztuka artystki jest dość zróżnicowana, ale ma jedną wspólną cechę, czyli światło. Dzięki niemu buduje nastrój i siłę emocjonalną, która płynie z obrazu. Kamila Ossowska pracuje przeważanie na dużych formatach i narzuca sobie sztywne ramy czasowe, ale nie opowiada historii o swoich obrazach.

Wystawy:

  • „Mistrz i uczniowie” wystawa w Galerii PENTAGON, wernisaż – 7 listopada 2013
  • “w czerni I bieli” wernisaż i wystawa BE-ART exclusive, wernisaż – 16 grudnia 2014
  • „Derby 2016” wernisaż i wystawa w Centrum Kultury w Ciężkowicach, wernisaż – 1 października 2016
  • wystawa zbiorowa – Centrum Kultury “Zgoda” w Świętochłowicach, wernisaż -12 grudnia 2016
  • wystawa zbiorowa – studio “Art & Passion” w Warszawie, wernisaż – 17 października 2017

Przykładowe prace Kamili Ossowskiej

“Rubikon”

Został wykonany techniką mieszaną, do której wykorzystano pastel, węgiel i ołówek. Rysunek przedstawia kobiecy akt, który skupia na tym, co materialne i niematerialne. Jest piękny, wyjątkowy, a co najważniejsze porusza wyobraźnie. Artysta wykonała go w dwa tysiące dziewiętnastym roku. Jego wymiary to 120cm x 90cm.

malarstwo kamili ossowskiej

“Irina”

Przedstawia lekko uśmiechniętą kobietę. To praca, która powstała w technice rysunku, w którym dominuje ołówek. Dzięki niemu artystka mogła nadać mu delikatny odcień szarości i podkreślić spokojny charakter rysunku. Powstał on w dwa tysiące dwudziestym roku.

akt kobiecy ossowska

“Objęcia”

To kolejny kobiecy akt, który został wykonany przy użyciu mediów mieszanych. Artystka namalowała go w pojedynczym egzemplarzu, a stworzyła go w dwa tysiące dwudziestym pierwszym roku. Jest piękny i niepowtarzalny, dlatego zasługuje na szczególną uwagę.

kamila ossowska rysunek

Gdzie kupić obrazy znanej artystki?

Można je znaleźć między innymi w sklepie Luxury Products, gdzie ich wybór jest naprawdę ogromny. Są tam dostępne nie tylko rysunki na papierze, ale przede wszystkim obrazy na płótnie, które zachwycają bogatą paradą barw i wyjątkową formą. Poza tym sklep ten oferuje wiele innych produktów takich, jak oryginalne ikony z Hiszpanii, książki o architekturze, czy też popiersia gipsowe.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0