Moda na porcelanę z Niemiec

0
(0)

Moda na porcelanę z Niemiec – Jak się rozpoczęła

Moda na porcelanę z Niemiec.

W Niemczech swoje początki porcelana datuje na rok 1708. Mimo, że porcelana była obecna w Europie od około 1300 roku to po raz pierwszy jej produkcja ruszyła właśnie w XVII wieku u Niemczech, w mieście Miśnia. Twardą pastę porcelanową stworzył Walter von Tschirnhaus a później, działalność kontynuował jego uczeń Johann Friedrich Böttger. Tak oto zapoczątkowały się losy słynnej na cały świat Manufaktury Porcelany w Miśni pod nazwą Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen. Znakiem rozpoznawalnym ich marki stał się symbol skrzyżowanych mieczy, umieszczany był on na każdym wyrobie wychodzącym spod rąk artystów. Aby przedmioty porcelanowe zachowywały swoją doskonałą jakość i strukturę dbano o każdy element ich tworzenia. Wykroje figurek tłoczyło się w alabastrowych formach za pomocą modeli woskowych bądź glinianych. Z początku, każdy detal powstawał dzięki roztworowi kaolinu.

Czym charakteryzuje się porcelana z Niemiec

Od samego początku w produkcję porcelany z Niemiec, wkładano całe serce. Już w XVIII wieku dbano o każdy najmniejszy detal i szczegół tworzonych przedmiotów. Na przestrzeni lat firma ewoluowała i rozrosła się. Porcelana pochodzenia Niemieckiego wyróżnia się zarówno doskonałą jakością jak i niezwykłą delikatnością tworzonych dzieł. Tworzy się ją z wysokiej jakości porcelany, która oprócz pięknego wyglądu cechuje się również różnorodnością i elegancją. Porcelana jest gustownym i ekskluzywnym tworzywem, który doskonale ozdobi każde wnętrze. Sprawdzi się równie doskonale jako prezent z okazji rocznicy ślubu, urodzin czy imienin. Bogata oferta Niemieckiej porcelany, dostępna jest w sklepie Luxury Products, który szczyci się zrzeszaniem w jednym miejscu wielu ekskluzywnych producentów. Warto wybierać przedmioty, które nasycone są zarówno luksusem jak i elegancją.

Niemiecka porcelana filizanka dzbanek
Niemiecka porcelana talerz
Niemiecka porcelana filizanka moda
jaka moda na Niemiecka klasyczna porcelane
moda na Niemiecka klasyczna porcelane Seltmann
moda na Niemiecka klasyczna porcelane wazon

Fakty na temat porcelany

Źródła podają, że porcelanę wytwarza się z mieszanki glinki kaolinowej ze skaleniem i kwarcem. Porcelanę uważa się za najszlachetniejszy rodzaj białej ceramiki. Dzięki temu, że powstaje ona z kilkukrotnie wypalanego w wysokiej temperaturze materiału, jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Z porcelaną należy obchodzić się delikatnie. Co ciekawe, istnieje prosta metoda pozwalająca na ocenienie oryginalności posiadanej porcelany. Nazwana jest ona próbą atramentu i polega na naniesieniu kropli cieczy na niechroniony szkliwem fragment. Wnioski podejmuje się na bazie obserwacji – jeśli po upływie chwili czasu atrament nadaje się do zmycia pod wodą, to twoja filiżanka stworzona jest z prawdziwej porcelany. Jeśli jednak plama pozostaje na powierzchni, to jest to tak zwany fajans, czyli rodzaj ceramiki, powstały z zanieczyszczonego kaolinu. Co ciekawe, za najdroższą porcelanę uważa się pochodzącą z czasów dynastii Qing – XVIII wieczną wazę, której koszt wynosił 84 miliony dolarów.

Wyjątkowi producenci porcelany z Niemiec

Porcelana, która powstała w Niemczech w mieście Miśnia, zapoczątkowała rozkwit porcelany w Europie. Niemiecka manufaktura Tettau od ponad 200 lat tworzy wyjątkowe wyroby porcelanowe. Jest ona najstarszą fabryką w Bawarii. Słynny, niemiecki przyrodnik i podróżnik Alexander von Humboldt, walczył o jej założenie w 1794 roku. Wyroby niezwykłej firmy Tettau cechują się doskonałą jakością porcelanowych tworzyw. Spełniają one najwyższe standardy w zakresie trwałości, wzornictwa oraz funkcjonalności. Ich luksus i elegancja widoczna jest na pierwszy rzut oka. Duża oferta porcelany manufaktury Tettau, dostępna jest w asortymencie sklepu Luxury Products. Dzięki niemu, najpiękniejsze wzory i style dostępne są w jednym miejscu.

Kolejną niezwykłą firmą, której wyjątkowe produkty również spotkamy w sklepie Luxury Products, jest założona 1910 roku, manufaktura Seltmann Weiden. Przekształciła się ona w grupę przedsiębiorstw dzięki przejęciu firmy Königlich Tettau. Działanie to było bardzo pozytywne w skutkach, w szybkim czasie produkcja porcelany rozrosła się i rozkwitła. Niemieccy specjaliści oczarowali cały świat swoimi jakościowymi tworzywami. Niezmiennie, mimo upływu lat, porcelana wychodząca spod ich marki, posiada gustowny styl oraz piękny design. 

moda na Niemiecka klasyczna porcelane zestaw
moda na Niemiecka klasyczna porcelane podgrzewacz
moda na Niemiecka klasyczna porcelane
moda na tace Niemiecka klasyczna porcelane
porcelana niemiecka

Luxury Products – moda na porcelanę z Niemiec

Sklep Luxury Product w swojej bogatej ofercie przedstawia wyjątkowych producentów Niemieckiej porcelany. Zebrane tam eleganckie przedmioty porcelanowe posiadają wysoką jakość i niezwykłą precyzję wykonania. Luxury Products szczyci się przekazywaniem szczerej definicji luksusu, co więcej, zawiera je w swoim niezwykłym asortymencie. Porcelana uważana za najszlachetniejszy rodzaj białej ceramiki, podbija serca całej Europy jak i całego świata. Wnętrze, które ozdobione zostanie porcelanową sztuką, nabierze luksusowego i wyjątkowo eleganckiego klimatu. Dużym zainteresowaniem cieszą się porcelanowe zastawy, w których skład wchodzą zarówno filiżanki, talerzyki jak i sztućce. Ofiarując prezent bliskiej osobie lub sobie samemu, warto postawić na jakość, sklep Luxury Products to definicja czystej ekskluzywności i gustowności. 

Moda na porcelane z Niemiec blog
Niemiecki  podrzewacz moda na porcelane
moda na Niemiecka klasyczna porcelane dzbanek
Niemiecka porcelana filizanka
moda na Niemiecka klasyczna porcelane rubin

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0