Moda na porcelanę z Niemiec

Moda na porcelanę z Niemiec – Jak się rozpoczęła

Moda na porcelanę z Niemiec.

W Niemczech swoje początki porcelana datuje na rok 1708. Mimo, że porcelana była obecna w Europie od około 1300 roku to po raz pierwszy jej produkcja ruszyła właśnie w XVII wieku u Niemczech, w mieście Miśnia. Twardą pastę porcelanową stworzył Walter von Tschirnhaus a później, działalność kontynuował jego uczeń Johann Friedrich Böttger. Tak oto zapoczątkowały się losy słynnej na cały świat Manufaktury Porcelany w Miśni pod nazwą Staatliche Porzellan-Manufaktur Meissen. Znakiem rozpoznawalnym ich marki stał się symbol skrzyżowanych mieczy, umieszczany był on na każdym wyrobie wychodzącym spod rąk artystów. Aby przedmioty porcelanowe zachowywały swoją doskonałą jakość i strukturę dbano o każdy element ich tworzenia. Wykroje figurek tłoczyło się w alabastrowych formach za pomocą modeli woskowych bądź glinianych. Z początku, każdy detal powstawał dzięki roztworowi kaolinu.

Czym charakteryzuje się porcelana z Niemiec

Od samego początku w produkcję porcelany z Niemiec, wkładano całe serce. Już w XVIII wieku dbano o każdy najmniejszy detal i szczegół tworzonych przedmiotów. Na przestrzeni lat firma ewoluowała i rozrosła się. Porcelana pochodzenia Niemieckiego wyróżnia się zarówno doskonałą jakością jak i niezwykłą delikatnością tworzonych dzieł. Tworzy się ją z wysokiej jakości porcelany, która oprócz pięknego wyglądu cechuje się również różnorodnością i elegancją. Porcelana jest gustownym i ekskluzywnym tworzywem, który doskonale ozdobi każde wnętrze. Sprawdzi się równie doskonale jako prezent z okazji rocznicy ślubu, urodzin czy imienin. Bogata oferta Niemieckiej porcelany, dostępna jest w sklepie Luxury Products, który szczyci się zrzeszaniem w jednym miejscu wielu ekskluzywnych producentów. Warto wybierać przedmioty, które nasycone są zarówno luksusem jak i elegancją.

Fakty na temat porcelany

Źródła podają, że porcelanę wytwarza się z mieszanki glinki kaolinowej ze skaleniem i kwarcem. Porcelanę uważa się za najszlachetniejszy rodzaj białej ceramiki. Dzięki temu, że powstaje ona z kilkukrotnie wypalanego w wysokiej temperaturze materiału, jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Z porcelaną należy obchodzić się delikatnie. Co ciekawe, istnieje prosta metoda pozwalająca na ocenienie oryginalności posiadanej porcelany. Nazwana jest ona próbą atramentu i polega na naniesieniu kropli cieczy na niechroniony szkliwem fragment. Wnioski podejmuje się na bazie obserwacji – jeśli po upływie chwili czasu atrament nadaje się do zmycia pod wodą, to twoja filiżanka stworzona jest z prawdziwej porcelany. Jeśli jednak plama pozostaje na powierzchni, to jest to tak zwany fajans, czyli rodzaj ceramiki, powstały z zanieczyszczonego kaolinu. Co ciekawe, za najdroższą porcelanę uważa się pochodzącą z czasów dynastii Qing – XVIII wieczną wazę, której koszt wynosił 84 miliony dolarów.

Wyjątkowi producenci porcelany z Niemiec

Porcelana, która powstała w Niemczech w mieście Miśnia, zapoczątkowała rozkwit porcelany w Europie. Niemiecka manufaktura Tettau od ponad 200 lat tworzy wyjątkowe wyroby porcelanowe. Jest ona najstarszą fabryką w Bawarii. Słynny, niemiecki przyrodnik i podróżnik Alexander von Humboldt, walczył o jej założenie w 1794 roku. Wyroby niezwykłej firmy Tettau cechują się doskonałą jakością porcelanowych tworzyw. Spełniają one najwyższe standardy w zakresie trwałości, wzornictwa oraz funkcjonalności. Ich luksus i elegancja widoczna jest na pierwszy rzut oka. Duża oferta porcelany manufaktury Tettau, dostępna jest w asortymencie sklepu Luxury Products. Dzięki niemu, najpiękniejsze wzory i style dostępne są w jednym miejscu.

Kolejną niezwykłą firmą, której wyjątkowe produkty również spotkamy w sklepie Luxury Products, jest założona 1910 roku, manufaktura Seltmann Weiden. Przekształciła się ona w grupę przedsiębiorstw dzięki przejęciu firmy Königlich Tettau. Działanie to było bardzo pozytywne w skutkach, w szybkim czasie produkcja porcelany rozrosła się i rozkwitła. Niemieccy specjaliści oczarowali cały świat swoimi jakościowymi tworzywami. Niezmiennie, mimo upływu lat, porcelana wychodząca spod ich marki, posiada gustowny styl oraz piękny design. 

Luxury Products – moda na porcelanę z Niemiec

Sklep Luxury Product w swojej bogatej ofercie przedstawia wyjątkowych producentów Niemieckiej porcelany. Zebrane tam eleganckie przedmioty porcelanowe posiadają wysoką jakość i niezwykłą precyzję wykonania. Luxury Products szczyci się przekazywaniem szczerej definicji luksusu, co więcej, zawiera je w swoim niezwykłym asortymencie. Porcelana uważana za najszlachetniejszy rodzaj białej ceramiki, podbija serca całej Europy jak i całego świata. Wnętrze, które ozdobione zostanie porcelanową sztuką, nabierze luksusowego i wyjątkowo eleganckiego klimatu. Dużym zainteresowaniem cieszą się porcelanowe zastawy, w których skład wchodzą zarówno filiżanki, talerzyki jak i sztućce. Ofiarując prezent bliskiej osobie lub sobie samemu, warto postawić na jakość, sklep Luxury Products to definicja czystej ekskluzywności i gustowności.