Klasyczna filiżanka do herbaty

5
(1)

Klasyczna filiżanka do herbaty

Herbata podawana w klasycznej filiżance, to wyjątkowy napar powstały z liści i pąków grupy roślin rodzaju kamelia. Z jej walorów smakowych czerpie przyjemność miliony osób na całym świecie. Szacuje się, że dziennie wypija się jej 3 mld filiżanek. Wietnamski mnich buddyjski, mistrz zen Thích Nhất Hạnh  powiedział kiedyś – „Herbatę należy pić powoli, z szacunkiem, jak gdyby to ona była osią, wokół której kręci się świat, równo, bez pośpiechu w kierunku przyszłości.” Zdanie to ukazuje, jak wielkie znaczenie odgrywa herbata w ludzkiej codzienności. Oczywiście, aby w pełni doświadczyć wyjątkowych właściwości herbaty nie wystarczy jedynie dobrze przygotowany napar. Odpowiednio dobrana, klasyczna filiżanka do herbaty, ma bardzo duże znaczenie w momencie, gdy chcesz poznać wyjątkowy napar od najlepszej strony.

Legenda o powstaniu herbaty

Historia powstania herbaty zawiera w sobie ciekawą legendę. Jej bohaterem jest mityczny Cesarz Shennong, który w 2737 roku przed naszą erą odkrył sztukę parzenia naparu. Podczas odpoczynku w ogrodzie, Cesarz ze względów zdrowotnych, jak co dzień popijał gorącą wodę. Nagle zerwał się delikatny wiatr, który swoim powiewem przywiał nieznane dotąd liście do filiżanki władcy. Wydarzenie to pozwoliło doświadczyć i rozprowadzić po świecie historię o wyjątkowym smaku i zapachu parzonych liści. Mimo, że jest to legenda, warto pamiętać, iż w każdej legendzie zawarte jest ziarenko prawdy. Czy to nie ciekawe, że tak przypadkowa sytuacja mogła zaważyć o fakcie istnienia herbaty ?

klasyczna filizanka blog

Którzy producenci porcelany tworzą klasyczne filiżanki do herbaty

Filiżanki do herbaty to wyrób wyjątkowo osobliwy, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Wytwarza się je zazwyczaj z porcelany, jest to rodzaj wysokiej jakości ceramiki. Porcelana jest trwała oraz odporna na reakcje z napojami. Uważa się, że jest to jeden z najbardziej szlachetnych materiałów. Naczynia wykonane z porcelany kojarzone są z luksusem i elegancją. Nie bez powodu zastawy porcelanowe w czasach królów i magnatów świadczyły o ich wysokiej pozycji i dużym poważaniu.

Klasyczna filiżanka do herbaty, to naczynie, które w pięknych odsłonach oferuje wyjątkowa, czeska manufaktura – Rudolf Kämpf. Stwarza ona wysokiej jakości porcelanę o fascynującym wzornictwie. Bogatą ofertę manufaktury Rudolf Kämpf oferuje sklep Luxury Products, który zrzesza w jednym miejscu, wielu luksusowych producentów. Co ciekawe, Rudolf Kämpf jako jedyna fabryka w Czechach, pozostała przy tradycji ręcznego wytwarzania porcelany. Skutkuje to dziełami stworzonymi z niezwykłą precyzją i dokładnością. Manufaktura Rudolfa Kämpfa istnieje pod różnymi markami, wyróżnia się tytuł LEANDER, Rudolf Kämpf oraz Leander-fresh. Filiżanki do herbaty stworzone z porcelany posiadają w sobie niesamowitą aurę. Popijając z nich powstały napar, możesz poczuć się wyjątkowo i nadzwyczajnie.

jaka klasyczna filizanka
jaka filizanka klasyczna
klasyczna filizanka elegancka
klasyczna porcelanowa filizanka
klasyczna filizanka forum

Porcelana – wszystko co powinno się o niej wiedzieć

Porcelanę uważa się za najszlachetniejszy rodzaj białej ceramiki. Źródła podają, że wytwarza się ją z mieszanki glinki kaolinowej ze skaleniem i kwarcem. Porcelana jest używana podczas serwowania deserów, kawy oraz właśnie herbaty. Dzięki temu, że powstaje ona z kilkukrotnie wypalanego w wysokiej temperaturze materiału, jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Co ciekawe, istnieje prosta metoda pozwalająca na ocenienie oryginalności posiadanej porcelany. Nazwana jest ona próbą atramentu i polega na naniesieniu kropli cieczy na niechroniony szkliwem fragment. Wnioski podejmuje się na bazie obserwacji – jeśli po upływie chwili czasu atrament nadaje się do zmycia pod wodą, to twoja filiżanka stworzona jest z prawdziwej porcelany. Jeśli jednak plama pozostaje na powierzchni, to jest to tak zwany fajans, czyli rodzaj ceramiki, powstały z zanieczyszczonego kaolinu. Co ciekawe, za najdroższą porcelanę uważa się pochodzącą z czasów dynastii Qing – XVIII wieczną wazę, której koszt wynosił 84 miliony dolarów. 

Klasyczna filiżanka do herbaty, stworzona z porcelany to ekskluzywne i eleganckie naczynie do picia naparu. Wyróżnia się ona swoją wyjątkową trwałością i designem. Spożywanie herbaty z klasycznej filiżanki z porcelany wpływa na smak i aromat napoju. Herbata pozostaje ciepła przez długi czas oraz nie traci swoich walorów smakowych.

Jak dbać o klasyczne, porcelanowe filiżanki

Mimo, że porcelanowe filiżanki są naprawdę trwałe, to warto obchodzić się z nimi delikatnie. Jeśli używasz klasycznej filiżanki do picia herbaty bądź kawy, to po każdym użyciu powinna być ona czyszczona ręcznie z szczególną ostrożnością względem ewentualnych obić. Podczas mycia warto korzystać z miękkiej, delikatnej gąbki oraz ograniczyć wszelkie mocne detergenty. Jeśli jednak zależy ci tylko na odświeżeniu zakurzonej porcelany, to wystarczy jeśli po jej powierzchni przejedziesz suchą ściereczką. Podsumowując, porcelanowe filiżanki powinno się oczyszczać w sposób delikatny i dokładny. Pozostawienie mokrej nawierzchni, może w konsekwencji doprowadzić do niepotrzebnych zacieków.

jaka filizanka klasyczna blog

Luxury Products – najpiękniejsza klasyczna filiżanka do herbaty

Bogaty asortyment klasycznych filiżanek do herbaty dostępny jest w ekskluzywnej ofercie sklepu Luxury Products. Zebrano tam eleganckie naczynia, powstałe pod okiem wyjątkowych manufaktur produkujących wysokiej jakości porcelanę. Luxury Products szczyci się przekazywaniem szczerej definicji luksusu, co więcej, zawiera je w swoim niezwykłym asortymencie. Porcelanowe filiżanki zawarte w ofercie sklepu, wyróżniają się pięknym wzornictwem i wyjątkowym designem. Bez wątpienia zakup pięknej, klasycznej filiżanki pozwoli ci poczuć się elegancko i szykownie. Warto więc inwestować w przedmioty, które podnoszą twoje wibrację i energię.

klasyczna filizanka porcelanowa blog
klasyczna porcelanowa filizanka blog
filizanka porcelanowa forum

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

3 thoughts on “Klasyczna filiżanka do herbaty

Comments are closed.