Zabytkowa willa w Obornikach Śląskich

0
(0)

„Nie siedź czekając, aż szansa do ciebie przyjdzie. Wstań i stwórz ją”. – słowa te wypowiedziane przez Madam C.J. Walker będącą pierwszą afroamerykańską milionerką w Stanach Zjednoczonych, są dziś cytowane jako motywująca sentencja, która odzwierciedla determinację Madam C. J Walker w dążeniu do sukcesu w swojej branży.

Istnieje przekonanie, że inwestowanie w zabytki to ryzykowny krok. Mimo iż jest w tym stwierdzeniu wiele prawdy, bo w końcu wiąże się to z renowacją samego budynku na podstawie projektu konserwatora, to jednak przy odpowiednim researchu może się okazać, że ta gra będzie warta świeczki. W tym również przypadku warto zasięgnąć wiedzy od samego reprezentanta nieruchomości, czyli Agencji Nieruchomości. To właśnie oni posiadają zarówno wszelkie potrzebne informacje jak i dokumenty, jakie kupujący powinien posiadać, planując inwestycję w nieruchomość.

Inwestycja polega na zagospodarowaniu gotówki zarówno w duże projekty takie jak zabytkowa nieruchomość jak i w mniejsze, na przykład – pierścionki z diamentem. 

Spekulując nad właściwym przedsięwzięciem, warto mieć z tyłu głowy słowa amerykańskiego inwestora i pisarza Roberta Arnott. „W inwestowaniu, to co jest wygodne rzadko jest opłacalne.” 

zabytkowa willa kiedys
zabytkowa willa kiedys dolny slask

Zabytkowa willa na Śląsku — nieruchomość inwestycyjna

Zabytkową nieruchomością, jaką dzisiaj Państwu przedstawię, jest budynek o nazwie „Stare Miasto”. Znajduje się on na Śląsku. Jest to główny budynek byłego uzdrowiska Bad Obernigk powstałego na przełomie XIX i XX wieku.

Nieruchomość ta wykazuje duży potencjał inwestycyjny. Co ważne, obecni właściciele posiadają wydane pozwolenie na przebudowę budynku na obiekt pensjonatowo – usługowy. Wiąże się to z zezwoleniem na remonty i działania mające na celu całą przebudowę nieruchomości. Przy odpowiednio podjętych krokach i skupieniu się na wydobyciu z zabytkowej willi jej wyjątkowej aury, można przerobić ten budynek na niezwykle urokliwą i klimatyczną nieruchomość. Warto pamiętać, że inwestorzy będący właścicielami nieruchomości objętej formą ochrony, są zobowiązani przestrzegać zasad zawartych w ustawie o ochronie i opiece nad zabytkami.

Wyjątkowa willa położona jest w obszarze zabytkowego parku zdrojowego, gdzie znajdują się trasy spacerowe o niezwykle pięknych punktach widokowych. Nieruchomość ta znajduje się w obrębie pasma gór Kocich, dokładnie masywu góry Grzybek. Cały budynek powstał w oparciu o XIX-wieczną architekturę sanatoryjną. Wyróżnia się przez to drewnianymi elementami, które zachowały się w niezwykłej konstrukcji nieruchomości. Doskonałym wyborem, mającym na celu dopełnienie wystroju zabytkowej willi po renowacji, mogą być antyczne meble. Oddadzą one prawdziwy klimat epoki antyku, która doskonale współgra z architekturą neogotyku, która królowała właśnie w XIX wieku.

zabytkowa willa z zewnatrzx
zabytkowa willa nowa
zabytkowa willa slask
zabytkowa willa dach
zabytkowa willa sciany
zabytkowa willa wnetrze
zabytkowa willa park
/
zabytkowa willa
Zabytkowa willa w Obornikach Śląskich

Informacje o nieruchomości inwestycyjnej w Obornikach Śląskich

Oprócz pięknych walorów przyrodniczych, w jakich zabytkowa nieruchomość się znajduje, warto zwrócić uwagę na jej budowę architektoniczną. Cały budynek posiada trzy główne segmenty. W dwóch z nich zaprojektowano 32 pokoje hotelowe i restaurację, natomiast w części centralnej ma być sala bankietowa o powierzchni 240 metrów kwadratowych. Jest to przestrzeń, która pozwala przyszłemu nabywcy na różne opcje rozwoju nieruchomości. Została zaprojektowana pod usługi hotelarskie duży dom weselny oraz — co ja sam uważam za najlepszy wybór — dom spokojnej starości. Prestiżowy dom opieki w pobliżu tak dużego miasta, jakim jest Wrocław, to doskonałe zaangażowanie kapitałowe. Co warto raz jeszcze podkreślić, budynek ma zapewnione wszelkie potrzebne pozwolenia na przebudowę wraz z projektem budowlanym oraz dostępem do mediów, co sprawia, że posiada duże perspektywy na udaną i opłacalną inwestycję.

Ważne jest również to, że obecni właściciele budynku przeprowadzili już szereg remontów. Podjęli się również przebudowy trzech dachów, w tym powiększenia części poddaszy. Poczynione zostały też prace wzmacniające konstrukcję samej nieruchomości, między innymi podciągi stalowe, czy betonowe zastrzyki. Natomiast jeśli chodzi o realizację nowych projektów, zrealizowano konieczne prace wyburzeniowe i przystosowawcze.

Warto również wiedzieć o zmianach, jakie zaszły w przepisach od początku 2023 roku. Każdy przyszły właściciel może odliczać koszty, które poniesie na rzecz remontu. Jest to możliwe pod warunkiem uzyskania pisemnego pozwolenia od wojewódzkiego konserwatora zabytków na prowadzenie prac konserwatorskich. Zabytkowa willa w Obornikach Śląskich otrzymała już pozwolenie na wszelkie prace remontowe.

Zabytkowa willa w Obornikach Śląskich zapraszam na spotkanie

Niezwykle ważną rzeczą dla mnie, jest wsparcie przyszłego właściciela w zakresie architektury, całego procesu przebudowy, wszystkich formalnych pozwoleń, wizualizacji, a także pozyskania funduszy na ten cel.

Jeśli chcesz zobaczyć tą obiecującą zabytkową nieruchomość – zapraszam na spotkanie.

Zadzwoń – 791 394 349 lub napisz – michal@luxuryproducts.pl

Michał Cylwik

Luxury Brokers

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

One thought on “Zabytkowa willa w Obornikach Śląskich

Comments are closed.