Jakie nowoczesne rzeźby do salonu?

5
(1)

Każdy dom jest jak książka. Wita nas okładka, którą w domu jest salon. To on jest wizytówką domowego ogniska, decyduje o pierwszym wrażeniu i wpływa na atmosferę oraz samopoczucie gości. Tak jak z dobrą książką, którą chłonie się jednym tchem, tak w przytulnym salonie domownicy i goście czują się dobrze. Dlatego w salonie warto zadbać o każdy detal, a możliwości urządzenia go po swojemu jest wiele. Odpowiednio rozplanowane oświetlenie, luksusowe materiały dopełniające kanapę, okna, a także artystyczne dodatki tworzą atrakcyjną wizualnie przestrzeń. Szczególnie artystyczne dodatki przyciągają uwagę i wielu zastanawia się, jakie nowoczesne rzeźby do salonu wybrać?

Odpowiedź nie jest oczywista, bo wybór wśród rzeźb jest ogromny. Jak zatem znaleźć wśród nich perły, które dopełnią salon?

Jakie nowoczesne rzeźby do salonu?

Nie ma znaczenia, czy jesteś właścicielem dużego domu z wielkim salonem, czy małego mieszkania z niewielką przestrzenią. Dostępne są małe i duże rzeźby, o nowatorskiej, abstrakcyjnej formie i tradycyjne popiersia oraz rzeźby głów, zwierząt, rzeźby religijne. Każdy salon zasługuje na artystyczne dodatki, które pobudzają kreatywność i zmieniają przestrzeń jakich wiele, w szczególne miejsce na ziemi.

Jak wybrać rzeźby do salonu?

  • Jakość– w przypadku rzeźb to jeden z kluczowych wyznaczników przy wyborze. Rzeźby w salonie powinny być wysokiej jakości, wykonane z najlepszych materiałów, takich jak: marmur, złoto, srebro, miedź, brąz. Tworzone przez rzemieślników artystów. Wykonane z dbałością o każdy detal, ręcznie i z pasją.
  • Upodobania– kieruj się własnym gustem. Zainwestuj w rzeźbę, która obudziła Twoje pozytywne emocje. Sprawiła, że po prostu chcesz ją mieć.
  • Styl– wybierz na przekór i wstaw do tradycyjnej przestrzeni rzeźbę o nowatorskiej, abstrakcyjnej formie. W ten sposób jednym dodatkiem odświeżysz przestrzeń i sprawisz, że nie będzie ona jednowymiarowa. Podobnie, do nowoczesnego salonu możesz wstawić tradycyjne popiersie. Dodadzą mu elegancji i luksusu. Kontrastowanie to sposób na zwiększenie atrakcyjności wizualnej salonu.

Dla kreatywnych dusz lepszym wyborem mogą być wyraziste, duże formy, a dla osób spokojnych minimalistyczne i delikatne w swojej konstrukcji rzeźby.

Człowiek, tors, głowa, popiersie

Rzeźba zaliczana jest do najtrudniejszych sztuk. W odróżnieniu do obrazu artysta głęboko wnika w materię, czego efektem jest trójwymiarowe dzieło. Od wieków do uniwersalnych i najpiękniejszych rzeźb zalicza się te, które przedstawiają człowieka, jego sylwetkę, tors bądź głowę. Rzeźby wyrażają różne emocje i stany, w których znajduje się człowiek. Symbolizują zawody i obiekty kultu.

Zastanawiając się nad tym, jakie nowoczesne rzeźby do salonu wybrać, szczególnie ciekawą propozycją są rzeźby nawiązujące do wykonywanego zawodu. Rzeźba przedstawiająca lekarza, nauczyciela, chemika bądź przedstawiciela innego zawodu jest dobrym pomysłem na luksusowy podarunek dla przedstawicieli poszczególnych branż.

Wśród oryginalnych i nowoczesnych rzeźb do salonu ciekawą propozycją są ekskluzywne posągi młodych dziewcząt, postacie literackie (Don Kichot) i nowoczesna statuetka zamyślonej kobiety. Stanowią one połączenie tradycyjnej formy z nutą nowoczesności i abstrakcyjnego spojrzenia na świat.

Zwierzęta dzikie i udomowione

Dzikie zwierzęta utożsamiane są z siłą, dominacją, zwycięstwem, szlachetnością, przywództwem i charyzmą. Jeśli kochasz zwierzęta i sztukę, to rzeźby zwierząt będą idealnym dopełnieniem salonu. Dodadzą mu pazura i niepowtarzalnego charakteru.

Dzikość do salonu wprowadzisz, stawiając w nim przepiękne rzeźby lwów, panter, orłów, sokołów, ale też byków. Srebrna rzeźba orła z rozpostartymi skrzydłami bądź lwa stojącego ponad innymi robi ogromne wrażenie.

Wśród rzeźb zwierząt popularnością cieszą się również majestatyczne konie oraz najlepsi przyjaciele człowieka, psy. Luksusowa rzeźba rozbrykanego arabskiego rumaka bądź ekskluzywna statuetka konia z uniesionymi nogami, doda wnętrzu elegancji i niepowtarzalnego charakteru.

Abstrakcja- jakie nowoczesne rzeźby do salonu?

Abstrakcyjne rzeźby do salonu to jedna z ciekawszych propozycji. Przyciągają uwagę na dłużej, zmuszają odbiorcę do zastanowienia się i snucia skojarzeń. Pobudzają wyobraźnię i kreatywność.

Abstrakcyjne formy pasują zarówno do nowoczesnych przestrzeni jak i do tradycyjnych salonów. Wśród propozycji są rzeźby przedstawiające człowieka w nietypowy sposób oraz rzeźby, które mają oryginalną formę i odmierzają czas.

Miłość, rodzina, bliskość

Miłość, rodzina, przywiązanie, bliskość- to uczucia, które są jednymi z najważniejszych i najsilniejszych w życiu. Nowoczesne, luksusowe rzeźby do salonu z symboliką bliskości i miłości, ocieplą każde wnętrze.

Rzeźby przedstawiające kochającą się rodzinę, kobietę w objęciach mężczyzny, pocałunek symbolizują bezpieczeństwo, wsparcie, opiekę. Oznaczają przywiązanie do tradycji i wartości rodzinnych. Doskonale wpisują się w nowoczesne i tradycyjne salony.

Dłonie, które mówią wszystko

Spracowane, silne, splecione z innymi, w uścisku- rzeźby dłoni symbolizują różne wartości. Przepiękne, nowoczesne formy to między innymi dłonie, które trzymają kulę ziemską. Taka rzeźba jest gotowym pomysłem na ekskluzywny podarunek do salonu podróżnika.

Oryginalną i nowoczesną propozycją do salonu są również rzeźby przedstawiające: dłonie ułożone w serduszko, otulające białego gołębia i ręce z zegarem- łapanie chwil. Nowatorskie, luksusowe rzeźby dłoni ożywią każdy salon, nadając mu indywidualnego charakteru.

Sztuka w salonie jest wyrazem osobowości domowników. Sprawia, że zwykła przestrzeń staje się stylową, elegancką i luksusową. Dlatego w nowoczesnym salonie nie może zabraknąć wyjątkowych rzeźb.

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1