Oryginalne włoskie figurki Murano

Oryginalne włoskie figurki Murano

Włoski powiew świeżości i stylowości ogarnia wszystkie szklane wyroby murano. Niezwykłe, włoskie figurki murano, wyróżniają się tańcem kolorów zamkniętym w szklanej obudowie. Doskonałym pomysłem na oryginalny prezent, będą eleganckie przedmioty tworzone zarówno z wyjątkową precyzją jak i niezwykłą dokładnością. Szklane dzieła sztuki powstają we Włoszech już od ponad 1500 lat, nazwa szkła Murano wzięło się z produkcji właśnie na weneckiej wyspie Murano. Warto poznać historię i tradycję manufaktur CC Zecchin oraz Vitra Glass, produkujących oryginalne włoskie figurki murano, których bogata oferta dostępna jest w luksusowym asortymencie Luxury Products. 

Historia szkła Murano

Włoską wyspę Murano, uważa się za kolebkę szklanych wyrobów. Malownicza wysepka stała się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Historia szkła Murano rozpoczęła się już w XIII wieku, ciężka praca artystów doprowadziła do powstania pierwszego rodzaju przeźroczystego szkła „cristallo”, które już wtedy zdobyło wielki rozgłos. W późniejszych wiekach rozpoczęto wykorzystywać rozwijające się możliwości dekoracyjne i tak powstały szkła kolorowe. Wieki temu, prawdziwi majstersztyki, rozpoczęli włoską przygodę z artystycznymi figurkami szklanymi Murano, która trwa do dzisiaj. Włoskie marki CC Zecchin, Vitra Glass rozprzestrzeniają po świecie niezwykle malownicze, szklane figurki Murano, swoją inspirację ciągną od najlepszych weneckich manufaktur, które przez wieki przekazywały tradycję Murano kolejnym pokoleniom. Szklane figurki mogą przedstawiać miedzy innymi zwierzęta, przedmioty jak i postacie. Sprawdzą się więc doskonale zarówno jako prezent dla miłośników koni, fanów motoryzacji jak i na ozdobę na biurko. Poznaj historię włoskich manufaktur, aby jeszcze lepiej zrozumieć tradycję niezwykłego szkła Murano. 

Włoskie marki z tradycjami

Włoska tradycja i kultura, przekazywana jest z pokolenia na pokolenie w wyjątkowej historii marki CC Zecchin. Przygoda rozpoczęła się na początku lat dziewięćdziesiątych od dwóch kuzynów, którzy zainspirowani Wenecką przeszłością zapragnęli stworzyć eleganckie i wyjątkowe przedmioty. Dlatego też, markę nazwano; Due Zeta – CC Zecchin Venezia – Murano Glass. Te trzy trzony symbolizują długą drogę i obszerną tradycję zamkniętą w pięknych i luksusowych przedmiotach wychodzących spod ich rąk. Marka postawiła sobie za cel, tworzenia wyjątkowych dekoracji, które zachwycą oko i pozwolą na upiększenie każdego wnętrza. W ich ofercie można napotkać zarówno subtelną biżuterię jak i zachwycające, szklane przedmioty.

Historia szkła Murano, jest w manufakturze CC Zecchin stale przekazywana jak i stale tworzona. Tak samo, włoska firma Vitra sas rozprzestrzenia po świecie wyjątkowe przedmioty powstałe z kolorowego szkła Murano. Jej historia rozpoczęła się w 1994 roku, dzięki doświadczeniu mistrza Marco Fasolato. W ich ofercie można spotkać się zarówno z wyjątkowymi dekoracjami, biżuterią, meblami jak i z artystycznymi witrażami. Włoskie firmy, to miejsce, gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością, co w konsekwencji tworzy coraz to wspanialsze wyroby. Wyjątkowe, szklane figurki Murano sprawdzą się doskonale na prezent z okazji urodzin, imienin czy rocznicy ślubu.

Luxury Products – Oryginalne włoskie figurki Murano

Włoskie figurki murano, zachwycają swoim niezwykłym wyglądem i niecodziennym stylem.

Jeśli zależy ci na doskonałej jakości oraz niepowtarzalnym designu, warto zainwestować w produkt pochodzący z asortymentu Luxury Products. Inwestycja w luksus i elegancję, zawsze powróci w doskonałej jakości przedmiotach. Sklep Luxury Products, w swojej bogatej ofercie przedstawia wiele wyjątkowych producentów światowej sławy. Co więcej, piękne figurki, wykonane ze szkła murano, to tylko niewielka część ich luksusowego asortymentu. Zebrane tam szklane wyroby, to doskonały prezent na każdą okazję. Luxury Products szczyci się przekazywaniem szczerej definicji luksusu, co więcej, zawiera je w swoim niezwykłym asortymencie. Każdy przedmiot znajdujący się w asortymencie Luxury Products, posiada zarówno świetną jakość wykonania jak i niepowtarzalny wygląd. Oryginalne włoskie figurki murano, to gwarancja wysokiej jakości i pewność luksusowego wyglądu.

One thought on “Oryginalne włoskie figurki Murano

Comments are closed.