Wielkie szachy – sprawdź gdzie można je kupić

0
(0)

Królewska gra – to wyjątkowe nazewnictwo szachów, które swoje początki odnajduje w średniowieczu, kiedy to królowie z zamiłowaniem prowadzili szachowe rozgrywki. Zdobywali dzięki temu praktyczną wiedzę na temat przewidywania ruchów przeciwnika. W XXI wieku, w dalszym ciągu szachy rozwijają zdolności poznawcze i umysłowe człowieka. Nie bez powodu mówi się, że „Szachy są tym dla mózgu, czym ćwiczenia siłowe dla mięśni”. Już wiele radości sprawia rywalizacja przy pomocy klasycznych figur szachowych, co w momencie gdy osiągną one wielkie rozmiary? Warto się przekonać, że zamiłowanie do szachów wzrasta wraz z ich wielkością.

Czym są wielkie szachy?

Wielkie szachy, to wyjątkowa odsłona klasycznej królewskiej gry. Często sięgają one nawet dziewięćdziesięciu cm. Swoim gabarytem doskonale oddają potęgę, która płynie z rozgrywki szachowej. Obok tak niezwykłych figur nie można przejść obojętnie, jedno spojrzenie na wielkie bierki potrafi wprowadzić w refleksję i zadumę. Pisarz, Fabio Stassi powiedział kiedyś „Szachy to więcej niż gra czy rywalizacja. To wojna, teatr i śmierć” – stwierdzenie to ukazuje, jak głębokie znaczenie dla zawodników może mieć każdy wykonany ruch. Duże figury postawione w dowolnym miejscu sprawiają, że otoczenie staje się wyjątkowe i niepowtarzalne. Aura roztaczająca się wokół potężnych bierek powoduje, że człowiek czuje się częścią toczonej rozgrywki. Jest to niezwykłe uczucie, pełne nowych, ciekawych refleksji. Szachy XXL dostępne są w bogatej ofercie naszego internetowego sklepu. Można spotkać tam kilka rodzajów wyjątkowych figur szachowych, które wyróżniają się swoją wielkością oraz jakością wykonania. 

ogromne szachy

Gdzie kupić wielkie szachy?

Szachy XXL dostępne są w sklepie Luxury Product. Miejsce to wyróżnia się bogatą ofertą, która pochodzi od najbardziej ekskluzywnych producentów z całego świata. Wielkie figury, które tam królują, są doskonałej jakości emanującej elegancją i szykownością. Ekskluzywny asortyment sklepu Luxury Product, wyróżnia się wiarygodnością oraz niezwykłym poczuciem estetyki i piękna. 

Jeśli zależy Ci, aby szachy były pamiątką na długie lata, to Luxury Product może to zapewnić. Otaczanie się pięknymi przedmiotami podnosi jakość naszego życia. Wpływa również na świadome doświadczanie istnienia i pomaga zatrzymać się pośród nieubłaganie pędzącego czasu. Figury szachowe swoim wyjątkowym designem i magią detali, potrafią wprawić w podziw każdego przechodnia.

Do czego używa się wielkich figur szachowych?

Wielkie szachy dostępne są w różnych rozmiarach. Te sięgające do 60cm, posiadają lekką wagę, która spokojnie nadaje się do rozgrywania dynamicznych partii. Figury szachowe XXL dodają grze wyjątkowego klimatu, który nie towarzyszy klasycznej rozgrywce. Figury szachowe pełnią również rolę ponadczasowej dekoracji, która wskazuje na elegancję i luksus. Jest to niezwykła ozdoba, która zmusza przechodnia do zatrzymania się i zerknięcia na potężne figury. Sprawdzi się doskonale jako dodatek do ogrodu, zdobienie rynku – przez długi czas, wielkie figury szachowe można było spotkać w centrum Olkusza. Może być to również świetna atrakcja w przydrożnych parkach. Szachy przez swoje duże rozmiary potrzebują sporo wolnego miejsca. Jednak gdy już będzie ono zagospodarowane przez te wielkie, niezwykłe figury, to długo nie zostanie zapomniane. Figury szachowe to elegancka ozdoba, która cieszy oczy i rozwija wyobraźnię. 

duze szachy sklep
szachy ogrodowe

Z czego zrobione są wielkie szachy ?

Duże szachy swoje miejsce znajdują zazwyczaj na zewnątrz. Aby przetrwać każde warunki atmosferyczne, najlepiej jeśli wykonane są one z drewna tekowego. Jest to tworzywo odporne na deszcz i śnieg. Warto jednak dodatkowo zabezpieczyć je przed silnym wiatrem. W czasie intensywnego mrozu figury mogą pęknąć. Jeśli jest taka możliwość, warto w okresie zimowym przechować bierki w suchym miejscu. Mimo, że jakościowe szachy o dużych gabarytach nie są łatwo dostępne, to znajdziesz je w sklepie Luxury Products. Sklep Luxury Products oferuje figury szachowe stworzone przez najlepszych producentów Giant Chess, które wyróżniają się doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne. Produkty wykonane są ze szczególną uwagą na najmniejsze detale. Warto zainwestować w figury, wyróżniające się ekskluzywnością i dokładnością wykonania. Podczas wybierania szachów postaw na jakość, odwdzięczą się one długą żywotnością i wyjątkowym designem. 

Wielkie szachy – pomysł na ekskluzywny prezent

Duże figurki szachowe to doskonały prezent dla każdego pasjonata, jeśli wiesz, że bliska osoba ma wolną przestrzeń w której królewska gra w wydaniu XXL świetnie by pasowała – działaj. Szachy dostępne są w różnych rozmiarach, w asortymencie Luxury Products, znajdują się również figurki osiągające 20 cm. Jest to więc idealny rozmiar na prezent dla zapalonego szachisty. Jeśli osoba mająca zostać obdarowana  prezentem posiada duży ogród i wypełnia go eleganckimi ozdobami, to figury XXL sprawdzą się dla niej idealnie. Sprezentowanie wyjątkowych, gustownych, wielkich szachów to doskonały pomysł, który pozostanie pamiątką na długie lata. 

bardzo duze szachy z drewna
ogromne szachy do ogrodu
duze szachy na podworko
wielkie szachy podworkowe

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

2 thoughts on “Wielkie szachy – sprawdź gdzie można je kupić

Comments are closed.