Gdzie można kupić stare zabytkowe lustra?

0
(0)

Gdzie można kupić stare zabytkowe lustra?

Sięgając początków, kiedy to rolę zwierciadła spełniała tafla wody, można dojść do wniosku, że od zawsze człowiek poszukiwał swoim życiu lustrzanego odbicia. Stare, zabytkowe lustro, to piękna i niezwykła pamiątka, niosąca w sobie zamknięte wspomnienia odległych czasów.

Historia lustra

Wraz z biegiem lat, rozpoczęło się wytwarzanie luster, z możliwych na dany okres materiałów. W I wieku n.e, stworzono pierwsze, szklane lusterko. Jednak już wcześniej, w 2900 roku p.n.e, odnajduje się ślady luster tworzonych z brązu przez Hindusów. Co ciekawe, na czas około 6 tys. lat temu, datuje się powstanie pierwszych luster tworzonych techniką polerowania kamieni. Od I wieku n.e, lustra przeżywały swoje momenty chwały jak i chwile zapomnienia. Długo nie mogły odnieść rozgłosu na skalę całej Europy. Zmiana nastąpiła dopiero na początku XIV wieku. Atrakcyjność zwierciadeł ukazali wtedy Włosi, którzy dodając stopów rtęci do produkcji, stworzyli pierwsze przejrzyste szkła. Jednak, aby we Włoszech, lustra zdobyły sławę, musiały osiedlić się w XIII wieku, w centrum południowych Niemiec.

Ta długa droga szklanych zwierciadeł doprowadziła je właśnie do Wenecji, gdzie lustro stało się atrybutem tego miejsca, aż do XVII wieku. Po tym czasie, Król Ludwik XIV, zaprosił weneckich artystów do Francji, gdzie powstały nowe Huty Szkła.  

gdzie mozna kupic stare zabytkowe lustra swietne
gdzie mozna kupic stare zabytkowe lustra luksusowe

Na jaką okazję odpowiednie jest stare zabytkowe lustro ?

Zabytkowe lustro, w swoich ramach oraz w swoim odbiciu może skrywać wiele niewypowiedzianych historii. Zabytkowe zwierciadło, to doskonały prezent dla każdej osoby fascynującej się dawnymi czasami i związanymi z nimi tajemnicami. Antyczne lustro, to doskonały prezent z okazji ślubu, urodzin czy imienin. Obdarowanie bliskiej osoby luksusowym lustrem o nieskazitelnym szkle i pięknej ramie, to luksusowy i elegancki wybór. Patrzenie we własne odbicie, często pomaga zrozumieć samego siebie. Być może wiesz, że ktoś właśnie teraz tego potrzebuje ? Zabytkowe lustro, to również świetna ozdoba do każdego wnętrza. Obojętne czy pomieszczenie urządzone jest w stylu nowoczesnym, czy może w skandynawskim – stare, zabytkowe lustro to element, który będzie pasował do każdej przestrzeni. Otaczanie się luksusowymi przedmiotami, wprowadza człowieka w pozytywny nastrój i elegancki klimat.

Piękne, zabytkowe lustra – epoka a styl

Niektóre z epok wyróżniały się wyjątkowym wpływem stylistycznym, który przekładał się na tworzone w danych okresach meble. Po raz pierwszy zostało to zauważone w okresie Renesansu, który przypada na wiek XVI, wtedy też w Wenecji na dobre zdążyła się już rozwinąć historia lustra. Co ciekawe, to właśnie we Włoszech w tym okresie, powstała epoka renesansu. Stąd też, w tym czasie antyczne ramy do luster przybierały proste, klasyczne formy o zdobieniach bizantyjskich. Co więcej, okres ten słynął z różnorodnych technik rzeźbienia drewnianych elementów. We Włoszech narodziła się również epoka Baroku, trwała ona od końca XVI wieku, do początku XVIII. Epoka ta wyróżniała się bogatym zdobnictwem. Sławę w tym czasie zdobyły techniki zdobienia mebli zarówno przez inkrustacje jak i intarsje.

Styl Rokoko powstał we Francji w XVIII wieku i wyróżniał się falistymi kształtami, niewielkimi rozmiarami i lekkim stylem wykonania. Co ciekawe, okres klasycyzmu datuje się również na wiek XVIII a dokładniej jego pierwszą połowę. Lustra powstałe w tym czasie cechowały się wyjątkową estetyką oraz elegancją.

gdzie mozna kupic stare zabytkowe lustra antyk blog
gdzie mozna kupic stare zabytkowe lustra zlote blog
gdzie mozna kupic stare zabytkowe lustra piekne blog
gdzie mozna kupic stare zabytkowe lustra smukle

Gdzie można kupić stare zabytkowe lustra?

Zabytkowe zwierciadła, to wyjątkowy pomysł na prezent. Jeśli zależy ci na antycznym lustrze o niepowtarzalnym wzornictwie, to znajdziesz je w bogatym asortymencie sklepu Luxury Products. Doskonała jakość wykonania połączona zarówno z luksusem jak i z elegancją, to synonimy oferty Luxury Products. Sklep ten, przedstawia wiele wyjątkowych producentów, światowej sławy. Zebrane tam eleganckie, zabytkowe lustra, to doskonały prezent dla każdego miłośnika zabytków. Luxury Products szczyci się przekazywaniem szczerej definicji luksusu. Jest doskonałą odpowiedzią na pytanie; gdzie można kupić stare zabytkowe lustra. Wyjątkowe, stare lustra, to doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby. Warto otaczać się jakościowymi przedmiotami, zwłaszcza gdy niosą one w sobie historię i wspomnienia dawnych lat.

gdzie mozna kupic stare zabytkowe lustra luksusowe blog
gdzie mozna kupic stare zabytkowe lustra smukle blog
gdzie mozna kupic stare zabytkowe lustra zlote
gdzie mozna kupic stare zabytkowe lustra swietne blog
gdzie mozna kupic stare zabytkowe lustra blog
gdzie mozna kupic stare zabytkowe lustra antyk

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0