Po czym poznać szkło Murano?

5
(3)

Wyjątkowe wzornictwo połączone z włoskim powiewem świeżości, to doskonała definicja szkła Murano. Ponad 1500 letnia historia produkcji, niezwykłego szkła, rozpoczęła się na weneckiej wyspie Murano. To tutaj po raz pierwszy, świat usłyszał o wyjątkowym rodzaju dzieł, tworzonych przy wykorzystaniu wysokiej jakości szkła. Historia Murano, miała możliwość ujrzeć światło dzienne, dzięki odwadze dwóch kuzynów, którzy na początku lat dziewięćdziesiątych zamarzyli o stworzeniu innowacyjnych, szklanych ozdób. Mieli na tyle zarówno ambicji jak i zapału, że swoje pragnienie wdrożyli w życie. Dziś, nazwa zapoczątkowanej przez nich marki, zbudowana jest z trzech trzonów i brzmi; Due Zeta – CC Zecchin Venezia – Murano Glass. Małe marzenia dwójki osób, przerodziły się w wielką manufakturę tworzącą szklane ozdoby i dekoracje.

Odpowiedź na pytanie „Po czym poznać szkło Murano?.” Wyraźnie wybrzmiewa w dzisiejszej historii o dziejach i tradycjach tego wyjątkowego, włoskiego wyrobu. Jest to równocześnie doskonały moment, aby uświadomić sobie, że wyjątkowe szkło Murano sprawdzi się zarówno, jako niezwykły prezent dla miłośników koni jak i oryginalna statuetka dla muzyka.

Historia szkła Murano

Historia szkła Murano rozpoczęła się na włoskiej wyspie Murano, która uważana jest  za kolebkę szklanych wyrobów. Malownicza wysepka stała się miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów. Losy szkła Murano rozpoczęły się już w XIII wieku, ciężka praca artystów doprowadziła do powstania pierwszego rodzaju przeźroczystego szkła „cristallo”, które już wtedy zdobyło wielki rozgłos. W późniejszych wiekach rozpoczęto wykorzystywać rozwijające się możliwości dekoracyjne i tak powstały szkła kolorowe. Włoskie marki CC Zecchin, Vitra Glass rozprzestrzeniają po świecie niezwykle malownicze, szklane przedmioty Murano, przez wieki przekazywały one również tradycję Murano kolejnym pokoleniom. Szklane, dekoracje służą zarówno jako praktyczne przedmioty do użytku codziennego, jak i wyjątkowe ozdoby o niezwykłym wzornictwie. Sprawdzą się więc doskonale jako luksusowa dekoracja na biurko.

szklanki szklo murano
szklo murano wazon
szklo murano misa

Doskonały pomysł na prezent – szkło Murano

Wyjątkowa precyzja wykonywanych dzieł i ich doskonała jakość, zamknięta jest w szklanych wyrobach Murano. Doskonałym pomysłem na oryginalny prezent, będą elegancki przedmioty stworzone ze szkła. Szukając upominku dla solenizanta, możesz skorzystać z bogatej oferty sklepu Luxury Products. W swoim asortymencie przedstawia on wiele wariantów dzieł szkła Murano. Jako prezent dla bliskiej osoby, może się sprawdzić zarówno dzbanek o oryginalnym wzornictwie, jak i elegancki flakonik na perfumy bądź luksusowy komplet kolorowych szklanek. Często wybieranym elementem, są również oryginalne włoskie figurki Murano, dostępne na Luxury Products. To tylko jedne z wielu wyjątkowych przedmiotów stworzonych przy wykorzystaniu niezwykłego szkła Murano.

Każda okazja jest dobra na obdarowanie bliskiej osoby jakościowym podarunkiem. W zależności, czy są to urodziny, imieniny czy święta, wystarczy, że wybierzesz przedmiot, który oczaruje obdarowaną osobę. Może zachwycić ją zarówno wyjątkowym designem jak i doskonałą jakością wykonania. Nawet, w przypadku niecodziennych okazji, takich prezent ślubny bądź chęć docenienia pracownika – w ofercie Luxury Producs, na pewno znajdzie się odpowiedni wybór na tę uroczystość. Poszukując najlepszego upominku dla solenizanta, warto zainwestować w luksus i elegancję. Te dwie wartości zdecydowanie odnajdziesz w przedmiotach stworzonych ze szkła Murano.

zawieszka szklo murano po czym poznac edited
szklo murano kieliszek
gdzie kupic statuetke dla muzyka
oryginalne konik figury murano blog
Wloskie murano szklo motor forum

Włoskie marki a szkło Murano

Wyżej wspomniana, trzy trzonowa marka Due Zeta – CC Zecchin Venezia – Murano Glass, symbolizuje zarówno długo przebytą drogę jak i obszerną tradycję. Włoska tradycja i kultura, przekazywana jest z pokolenia na pokolenie w wyjątkowej historii marki CC Zecchin. Marka postawiła sobie za cel, tworzenie wyjątkowych dekoracji, które zachwycą oko i pozwolą na upiększenie każdego wnętrza. W ich ofercie można napotkać zarówno subtelną biżuterię jak i zachwycające, szklane przedmioty. Historia szkła Murano, jest w manufakturze CC Zecchin stale przekazywana jak i stale tworzona. Tak samo, włoska firma Vitra sas rozprzestrzenia po świecie wyjątkowe przedmioty powstałe z kolorowego szkła Murano. Jej historia rozpoczęła się w 1994 roku, dzięki doświadczeniu mistrza Marco Fasolato. W ich ofercie można spotkać się zarówno z wyjątkowymi dekoracjami, biżuterią, meblami jak i z artystycznymi witrażami.

Włoskie firmy, to miejsce, gdzie przeszłość łączy się z teraźniejszością, co w konsekwencji tworzy coraz to wspanialsze wyroby. To, co wyróżnia szkło Murano, to zdecydowanie oryginalne zdobnictwo, piękne kolory oraz doskonała jakość wykonania. Kupując szklany przedmiot Murano, zaopatrujesz się w czystą definicję luksusu i elegancji. 

Po czym poznać szkło Murano? – Luxury Products 

Luxury Products, pomaga odpowiedzieć na pytanie „Po czym poznać szkło Murano?” W ich bogatym asortymencie odnajdziesz wiele wyjątkowych dzieł Murano. Włoskie, szklane przedmioty olśniewają zarówno swoim niezwykłym wyglądem jak i niecodziennym stylem. Sklep Luxury Products, w swojej bogatej ofercie przedstawia wiele wyjątkowych producentów światowej sławy. Zebrane tam szklane wyroby, to doskonały prezent na każdą okazję. Luxury Products szczyci się przekazywaniem szczerej definicji luksusu i zawiera ją również w swoim niezwykłym asortymencie. Doskonały poziom wykonania wyrobów ze szkła Murano, potwierdza, że inwestycja w luksus i elegancję, zawsze powróci w doskonałej jakości przedmiotach.

flakonik szklo murano
karafka do alkoholu szklo murano
po czym poznac szklanki murano
szklo murano misa poznaj
dzbanek szklo murano
wazon blog szklo murano po czym poznac
wazon ze szkla murano edited

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 5 / 5. Ilość ocen: 3

One thought on “Po czym poznać szkło Murano?

Comments are closed.