Oryginalna czeska porcelana – sprawdź jej jakość!

0
(0)

Oryginalna czeska porcelana – sprawdź jej jakość!

Porcelana, to najszlachetniejszy rodzaj białej ceramiki. Powstaje ona z kilkukrotnie wypalanego w wysokiej temperaturze materiału, który wytwarzany jest z mieszanki glinki kaolinowej ze skaleniem i kwarcem. Proces ten, zapewnia pełne bezpieczeństwo porcelany względem zdrowia. Nie bez powodu, porcelana nazywana jest białym złotem, doskonała precyzja wykonania zapewnia niesamowitą stabilność tworzonych dzieł. Poznaj historię czeskiej porcelany i dowiedz się więcej o jej niezwykłych walorach. 

Oryginalna czeska porcelana – historia powstania

Historia czeskiej porcelany rozpoczęła się w 1794 roku. Wtedy to właśnie, w Czechach Zachodnich, powstała manufaktura poświęcona wyrobom z porcelany. Nosi ona nazwę Thun, która pochodzi od jej założyciela – hrabiego Františka Thuna. Co ciekawe, na cześć tego wydarzenia dwa razy w roku, w Karlowych Warach znajdujących się nieopodal miasta  Klášterec nad Ohří, gdzie stacjonuje Thun – odbywa się Święto Porcelany. Jego głównym założeniem jest przedstawianie tradycji manufaktury Thun oraz prezentowanie współczesnych metod produkcji porcelany.

Z pewnością nie raz spotkaliście się z białą filiżanką przyozdobioną niebieskimi wzorami. Chociaż uchodzi ona za produkt, który po raz pierwszy pojawił się w Czechach, to w rzeczywistości pochodzi on z Chin. Świadczą o tym chińskie, ozdobne malunki. Jednak w Czechach pojawiły się one już w 1885 roku i szybko zdobyły sławę. Nazwano je „cibulákiem”, co w tłumaczeniu oznacza cebulak. Mimo, że malunki na filiżankach nie przedstawiają cebuli, to zamieszczony na nich owoc granatu mógł przyczynić się do tego nazewnictwa.

filizanka porcelanowa forum
jaka filizanka klasyczna
oryginalna czeska porcelana sprawdz jej jakosc ladne

Niezwykli producenci czeskiej porcelany 

Porcelana to trwały i odporny na uszkodzenia, najszlachetniejszy rodzaj białej ceramiki. Luksus i elegancja to pierwsze z odczuć, jakie przywodzą na myśl królewskie zastawy porcelanowe. Otaczanie się pięknymi, porcelanowymi przedmiotami wprowadza człowieka w głębokie poczucie zarówno estetyki jak i jakości. Naczynia wykonane z najszlachetniejszego rodzaju białej ceramiki, kojarzone są z gustownością i luksusem. Porcelanowe zastawy w najpiękniejszych odsłonach, oferuje wyjątkowa, czeska manufaktura – Rudolf Kämpf. To dzięki niej, od ponad 100 lat wytwarzana jest wysokiej jakości, twarda porcelana. Wyróżnia ją praca doskonałych ekspertów, którzy dodatkowo są mistrzami w dziedzinie porcelanowych dzieł. Manufaktura Rudolf Kämpf, to pewność wysokiej jakości porcelany o wyjątkowym wzornictwie. Co ciekawe, Rudolf Kämpf jako jedyna fabryka w Czechach, pozostała przy tradycji ręcznego wytwarzania porcelany. Skutkuje to dziełami stworzonymi z niezwykłą precyzją i dokładnością.

Bogatą ofertę manufaktury Rudolf Kämpf oferuje sklep Luxury Products, który zrzesza w jednym miejscu, wielu luksusowych producentów.  Manufaktura Rudolfa Kämpfa istnieje pod różnymi markami, wyróżnia się tytuł LEANDER, Rudolf Kämpf oraz Leander-fresh. Warto zainwestować w wysokiej jakości porcelanę. Spożywanie herbaty z klasycznej filiżanki z porcelany wpływa na aromat i smak napoju. Herbata pozostaje ciepła przez długi czas oraz nie traci swoich walorów smakowych. Pozwól sobie na chwilę relaksu i luksusu w ciągu dnia przy filiżance kawy z porcelanowego naczynia.

Oryginalna czeska porcelana – sprawdź jej jakość!

Czeska porcelana to wyjątkowe dzieło, posiadające zwolenników na całym świecie. Wyróżnia się ona zarówno niezwykłą trwałością, wytrzymałością jak i najlepszą jakością wykonania. Odporność na temperaturę pozwala na mycie czeskich zastawów porcelanowych w zmywarce. Uroku dodają im wyjątkowe ozdobne elementy. Czeska porcelana wyróżnia się dużą wytrzymałością mechaniczną. Oprócz tego, że spełnia ona wiele praktycznych zadań, posiada równocześnie niezwykły design. Jednak nie każda dostępna porcelana jest oryginalna. Na przestrzeni lat, powstała prosta metoda mająca ocenić oryginalności posiadanej porcelany. Nazwano ją próbą atramentu i polega ona na naniesieniu kropli cieczy na niechroniony szkliwem fragment. Wnioski podejmuje się na bazie obserwacji – jeśli po upływie chwili czasu atrament nadaje się do zmycia pod wodą, to twoja filiżanka stworzona jest z prawdziwej porcelany. Jednak jeśli plama pozostaje na powierzchni, to jest to tak zwany fajans, czyli rodzaj ceramiki, powstały z zanieczyszczonego kaolinu.

Jeżeli, zależy ci na oryginalnej czeskiej porcelanie, to znajdziesz ją w sklepie Luxury Products, gdzie spotyka się zarówno luksus jak i elegancja. Moc i trwałość porcelany zamknięto w pięknie wyglądających naczyniach, które sprawiają wrażenie delikatnych i aksamitnych. Warto zainwestować w doskonałej jakości, czeską porcelanę, aby codziennie czerpać z niej energię na nowy dzień. 

oryginalna czeska porcelana sprawdz jej jakosc ladne blog
oryginalna czeska porcelana sprawdz jej jakosc swietne
oryginalna czeska porcelana sprawdz jej jakosc zielone blog
oryginalna czeska porcelana sprawdz jej jakosc zielone

Gdzie można kupić oryginalną czeską porcelanę.

Piękne porcelanowe naczynia pochodzące z niezwykłych, czeskich manufaktur dostępne są w asortymencie Luxury Products. Aksamitne zastawy zachwycają zarówno swoim wyglądem jak i jakością wykonania. Luxury Products, w swojej bogatej ofercie przedstawia wiele wyjątkowych producentów, światowej sławy. Zebrana tam elegancka, luksusowa porcelana, to doskonały prezent dla każdego miłośnika estetyki i piękna. Luxury Products szczyci się przekazywaniem szczerej definicji luksusu, ich asortyment zawiera w sobie wiele przedmiotów o niezwykłej precyzji i jakości wykonania. 

oryginalna czeska porcelana sprawdz jej jakosc prestizowe blog
oryginalna czeska porcelana sprawdz jej jakosc prestizowe
oryginalna czeska porcelana sprawdz jej jakosc biale blog
oryginalna czeska porcelana sprawdz jej jakosc biale

Oceń ten artykuł

Średnia ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

One thought on “Oryginalna czeska porcelana – sprawdź jej jakość!

Comments are closed.